Bank Pekao objął obligacje BGK wyemitowane na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Omawiane walory:

Bank Pekao, jako jeden z pierwszych podmiotów na rynku, wspomógł Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 poprzez objęcie obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego na łączną kwotę 3 mld zł. Tym samym Pekao aktywnie wspiera działania mające na celu walkę z gospodarczymi skutkami pandemii. Wspomniane obligacje znajdą się w ofercie banku już 27 kwietnia.

pekao,obligacje, bgk,koronawirus

Bank Pekao objął obligacje BGK wyemitowane na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. (Fot. Bank Pekao)

Pekao, oferując swoim klientom i inwestorom obligacje BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, chce stać się jednym z motorów odbudowy polskiej gospodarki.

– Bank Pekao swoim udziałem w transakcji wsparł 7-letnią emisję obligacji BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, pieczętując tym samym kooperację przy działaniach związanych z przeciwdziałaniem skutkom pandemii – tłumaczy Tomasz Styczyński, wiceprezes zarządu Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

– Działamy z myślą o naszych klientach – to zawsze był, jest i będzie priorytet naszego banku. Dzięki tej transakcji nie tylko wspieramy bezpieczeństwo funkcjonowania przedsiębiorców, ale przyczyniamy się także do dofinansowania tych, którzy ucierpieli w związku z epidemią. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby wspomóc polskie firmy w tym trudnym dla nich okresie – podkreśla Tomasz Styczyński.

BGK wyemitował obligacje o łącznej wartości 13 mld zł. Instrument należy do grupy najbezpieczniejszych na rynku tzw. fixed income z uwagi na pełną gwarancję Skarbu Państwa. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1.000 zł, a termin zapadalności przypada na 27 kwietnia 2027 r. Inwestor może oczekiwać wypłaty odsetek w interwale rocznym w wysokości stałej 1,875 proc. od zaangażowanego kapitału, aż do terminu zapadalności obligacji.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekao, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR