BoomBit z lekką poprawą przychodów w listopadzie. Kurs akcji odbija

Omawiane walory:

BoomBit osiągnął w listopadzie przychody w wysokości 3,66 mln zł, co oznacza wzrost o 8 proc. m/m. Gry w modelu GaaS wygenerowały przychody na poziomie 2,9 mln zł, natomiast pozostałe gry (non GaaS) osiągnęły 0,76 mln zł przychodów. W czwartek kurs akcji producenta gier rośnie o blisko 7 proc.

Boombit, wyniki, akcje

BoomBit osiągnął w listopadzie przychody w wysokości 3,66 mln zł, co oznacza wzrost o 8 proc. m/m.

– 21 listopada br. miał miejsce globalny launch naszej długo oczekiwanej gry – „Archery Club”. Dane dotyczące monetyzacji i konwersji pokazują, że gra ma znacznie większy potencjał niż Darts Club. Świadczą o tym wyniki – od debiutu gra zanotowała ponad milion pobrań i znalazła się w rankingach Top10 gier w ponad 50 krajach. W dniu debiutu „Archery Club otrzymała także globalny featuring w Google Play i App Store – powiedział prezes Marcin Olejarz.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Przychody „Archery Club” w dziesięciu dniach listopada osiągnęły wartość ok. połowy przychodów wygenerowanych przez „Darts Club” w całym miesiącu, co oznacza że już teraz „Archery Club” jest jedną z naszych najważniejszych gier w portfolio – dodał.

Wydatki na user acquisition w listopadzie wyniosły 1 mln zł (wzrost o ok. 49 proc. m/m).

– Cały czas intensywnie pracujemy nad strategią user acquisition, na którą wpływają KPI gier oraz bieżące warunki rynkowe. Naszym celem jest maksymalizacja stopy zwrotu z inwestycji oraz sam zwrot w jak najkrótszym czasie. W listopadzie nasze wydatki marketingowe były już wyższe niż w październiku, a związane to było m.in. z nakładami związanymi z debiutem „Archery Club” – powiedział wiceprezes Hannibal Soares.

Portfolio najważniejszych gier GaaS BoomBit uszeregowane pod względem wielkości przychodów w listopadzie 2019 wygląda następująco:

 • „Darts Club”,
 • „Tanks A Lot!”,
 • „Archery Club”,
 • „Monster Idle Factory”,
 • „Idle Coffee Corp”.

Powyższe gry odpowiadały za ok. 94 proc. przychodów z gier w segmencie GaaS w tym okresie.

BoomBit to producent i wydawca gier mobilnych. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule free-to-play na platformy iOS oraz Android, a także gry na platformę Nintendo Switch. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BoomBit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PwC: Wartość przeprowadzonych ofert publicznych w 2019 r. spadła o 80 proc.

  Na giełdzie w Warszawie odnotowano 16 IPO w 2019 roku (wobec 20 w 2018 roku). Łączna wartość przeprowadzonych ofert na GPW (łącznie na rynku regulowanym oraz NewConnect) wyniosła 65,9 mln zł (15,4 mln euro), co oznacza spadek o ok. 80 proc. w porównaniu do 2018 roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe 2019" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Na parkietach króluje kolor zielony, negatywnie wyróżnia się CCC

  Inwestorzy giełdowi odłożyli bliskowschodni konflikt na półkę "tematów zapomnianych". Na parkietach króluje kolor zielony. Warszawski WIG20 rośnie o 1,2 proc., odreagowując trzydniowe spadki. I tylko mocna przecena CCC kładzie się cieniem na tej poprawie nastrojów.

 • Irański atak na GPW i udany debiut Plantwear

  Ostrzelanie przez Iran amerykańskich baz w Iraku popsuło nastroje na GPW i wielu innych rynkach akcji. Mocno na wartości traci nie tylko WIG20, tradycyjnie najbardziej wrażliwy na impulsy płynące z rynków globalnych, ale również sWIG80, który jeszcze rano poprawił swoje wczorajsze 16-miesięczne maksima. Nie mniej jednak jest jeszcze cień szansy, że indeksom uda się odrobić straty.

 • WIG20 próbuje odbijać, w grze BoomBit i 11 bit studios

  W czwartek WIG20 próbuje odbijać w górę po serii 7. kolejnych spadkowych sesji. Duże wyprzedanie sugeruje, że może to się udać. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się spółki BOOMBIT i 11 bit studios.

 • Czerwono na GPW: banki w odwrocie, Boombit na dnie

  Na GPW zrobiło się czerwono, a WIG20 ponownie jest w ogonie europejskich indeksów. Mocno w dół ciągnie go silna przecena akcji banków z PKO BP na czele. Fatalne wyniki kwartalne BOOMBIT podcinają natomiast gałąź zaufania do notowanych w Warszawie spółek gamingowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR