Boruta-Zachem: InventionBio planuje debiut na GPW w 2021 r.

Omawiane walory: ,

InventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem (w trakcie zmiany na Hub.Tech) planuje wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2021 roku.

boruta, zachem, akcje, debiut, gpw, inventionbio,

Fot. spółka

– Debiut InventionBio na giełdzie to kolejny krok naszej grupy w obszarze biotechnologii przemysłowej. Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju, po przejęciu chcemy posiadając co najmniej 60 proc. udziałów w spółce. Na dniach rozpoczną się wstępne prace nad prospektem emisyjnym InventionBio. Liczymy, że do złożenia dokumentu w KNF dojdzie na przełomie 2020 i 2021 r. – powiedział wiceprezes Boruty-Zachem Marcin Pawlikowski.

Spółka podpisała umowę na prospekt emisyjny z domem maklerskim INC. Równolegle, także Boruta-Zachem realizuje dalsze kroki zbliżające do przenosin spółki z NewConnect na GPW, również podpisując umowę z INC. Do czasu debiutu giełdowego większościowy pakiet akcji InventionBio ma zostać przejęty przez Grupę Boruta-Zachem.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ocenie spółki, InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią, która jest właścicielem przełomowej technologii opartej na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów. W procesie biorafinacji pozyskuje się m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności jak i paszach dla zwierząt. Przychody InventionBio w okresie od stycznia do lipca wyniosły 9 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł, wynika z materiału.

Ostatnio InventionBio poinformowało o współpracy z SensDx przy testach na koronawirusa oraz pozytywnym zakończeniu pierwszej serii badań prowadzonych wspólnie z Perdue Agribusiness – amerykańskim rolniczym koncernem, który jest zainteresowany technologią biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. Spółka pracuje także nad ekologicznym herbicydem – substytutem syntetycznych środków chwastobójczych oraz innowacyjną nanoemulsją o szerokim zastosowaniu na rynku kosmetycznym jak i farmakologicznym.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT boruta, InventionBio, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Boruta-Zachem chce zmienić nazwę i parkiet

  BORUTA-Zachem planuje przeniesienie na główny rynek GPW na przełomie 2020/2021 r. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Jednocześnie walne zgromadzenie akcjonariuszy pochyli się nad kwestią zmiany nazwy spółki na Hub.Tech.

 • Rynek wyprowadził wzrostową kontrę, w grze Hawe, PZU i Trakcja

  W ostatnich dniach europejskie giełdy notują przecenę, ale końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła znaczące umocnienie na polskim rynku. Z punktu widzenia analizy technicznej rynek odbił się od bardzo silnej strefy długoterminowych wsparć, co może doprowadzić do silniejszego ruchu na północ.

 • Giełda broni ostatnich rubieży, w grze KGHM, PGE i Boruta-Zachem

  Warszawska giełda razi w ostatnim czasie słabością na tle rynków zagranicznych. W czasie, gdy indeksy w Niemczech czy USA wspinają się na nowe szczyty, polskie indeksy szorują po dnie i walczą o utrzymanie wsparć. Aktualnie przyszedł jednak czas na decydującą walkę na długoterminowej linii trendu wzrostowego.

 • Indeksy łamią kolejne wsparcia, w grze PGE, NWR i Boruta-Zachem

  Początek czwartkowej sesji przyniósł nieznaczne wzrosty głównych indeksów warszawskiej giełdy, ale po godzinie sesji ponownie gwałtownie skręciły na południe. Sytuacja wygląda kiepsko również w szerszej perspektywie. WIG i WIG20 powróciły poniżej przełamanych niedawno kilkumiesięcznych linii trendu. W centrum uwagi będzie posiedzenie EBC.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR