StockWatch.pl

Giełda broni ostatnich rubieży, w grze KGHM, PGE i Boruta-Zachem

Omawiane walory: , , , ,

Warszawska giełda razi w ostatnim czasie słabością na tle rynków zagranicznych. W czasie, gdy indeksy w Niemczech czy USA wspinają się na nowe szczyty, polskie indeksy szorują po dnie i walczą o utrzymanie wsparć. Aktualnie przyszedł jednak czas na decydującą walkę na długoterminowej linii trendu wzrostowego.

Omówienie piątkowej sesji warto rozpocząć od wczorajszych wydarzeń. Posiedzenie EBC nie zaskoczyło, ponieważ Mario Draghi powtórzył to, co komunikował do tej pory, czyli że bank pracuje nad działaniami stymulacyjnymi. Pozytywną niespodzianką okazały się z kolei dane z amerykańskiego rynku pracy, ponieważ wytworzono tam znacznie więcej miejsc pracy niż oczekiwano, a stopa bezrobocia spadła do najniższego poziomu od września 2008 r. Pomimo skróconej sesji pozwoliło to na ustanowienie nowych rekordów wszech czasów przez indeks S&P500.

W czasie, gdy giełda w USA ustanawia nowe szczyty, indeksy w Warszawie szorują po dnie. Czynników, które mogą powodować słabość naszego rynku jest sporo i można sobie wybrać ulubiony – demontaż OFE, konflikt na Ukrainie, afery taśmowe, podaż akcji ze strony Skarbu Państwa, rozpoczynające się wakacje, czy wskaźniki PMI wskazujące na słabnący wzrost gospodarczy. Na szczęście rynek ma tę właściwość, że zaczyna rosnąć wtedy, kiedy nikt się tego nie spodziewa.

>> Sytuację i nastroje na polskim rynku akcji możesz szybko sprawdzić. >> Gorące spółki wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl.

Z punktu widzenia analizy technicznej to już ostatnia szansa na zmianę kierunku. WIG dotarł do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym porusza się od połowy 2012 r. Wybicie dołem będzie poważnym sygnałem sprzedaży w długim terminie. Wsparcie to powinno zatrzymać przecenę w piątek, ponieważ ze względu na święto w USA obserwujemy mniejszą aktywność handlu. Kluczowe ruchy będą prawdopodobnie miały miejsce już w następnym tygodniu.

Analiza_techniczna_WIG4072014

Najbardziej aktywną spółką rano jest KGHM, który rośnie o ponad 2 proc. Walory miedziowej spółki są od piątku notowane bez dywidendy w wysokości 5 zł. Nadal spora aktywność widoczna jest również na walorach PGE, które stabilizują się aktualnie po sprzedaży pakietu udziałów przez Skarb Państwa. Wciąż bardzo dynamicznie na wartości zyskuje debiutant z NewConnect Boruta-Zachem. W reakcji na informację o nabyciu akcji przez prezesa zarządu Marcina Sutkowskiego na wartości zyskuje również ZWG.>> Wykresy spółek płynnych, których kurs akcji dziś najbardziej spada od ceny otwarcia

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT boruta, kghm, PGE, WIG, zwg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com