StockWatch.pl

Carbon Studio rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 2,7 mln zł

Omawiane walory:

Producent gier i aplikacji VR ruszył z publiczną ofertą akcji, która ma sfinansować produkcję nowej gry z gatunku VR Fantasy oraz dodatek do najbardziej znanego tytułu studia - The Wizards.

Błażej Szaflik, prezes i Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

W ramach IPO zaoferowanych zostanie 127.500 akcji zwykłych na okaziciela serii D, stanowiących 9,1 proc. kapitału po IPO. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 2,7 mln zł. Zapisy w transzy małych inwestorów będą prowadzone w dniach 16-24 maja i do 27 maja w transzy dużych inwestorów. Cena emisyjna została ustalona na 21,20 zł.

Pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na produkcję nowej gry z gatunku VR Fantasy (1,8 mln zł), działania marketingowe związane z jej promocją, produkcję dodatku do najbardziej znanego tytułu studia – The Wizards wraz z promocją marki, a także rozwój i zakup narzędzi wspomagających pracę całego zespołu.

– Po miesiącach przygotowań rozpoczynamy IPO. Wierzymy, że nasza strategia i dotychczasowe osiągnięcia zdobędą uznanie inwestorów, co pomoże nam dalej dynamicznie rozwijać firmę. Z oferty chcemy pozyskać 2,7 mln zł – kwota ta w większości zostanie przeznaczona na nowy tytuł VR Fantasy. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia, które zdobyliśmy przy produkcji naszej flagowej gry z tego gatunku – ‚The Wizards’ – pozwolą nam dostarczyć graczom ciekawy produkt, na miarę ich oczekiwań – powiedział prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Carbon Studio Błażej Szaflik podczas spotkania z dziennikarzami.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Oferującym akcje spółki w procesie IPO jest DM BOŚ. Harmonogram oferty przewiduje spotkania z inwestorami indywidualnymi, które zaplanowano na 17 maja. Minimalna wartość zapisu w transzy dużych inwestorów to kwota powyżej 100 tys. zł. Przydział akcji planowany jest na 28 maja.

Carbon Studio działa na rynku od 2015 roku. Model biznesowy spółki zakłada tworzenie gier i aplikacji w dynamicznie rozwijającej się technologii VR. Najbardziej znanym tytułem spółki jest osadzona w świecie fantasy VR gra The Wizards.

Ambicją spółki jest utrzymanie pionierskiej pozycji na rynku immersyjnych technologii rozszerzających otaczającą rzeczywistość (AR), lub łączących ją ze światem wirtualnym (MR, VR).

– Wierzymy, że te technologie wkrótce zrewolucjonizują najważniejsze dziedziny ludzkiego życia – chcemy aktywnie uczestniczyć w awangardzie firm wprowadzających tę rewolucję – stwierdziła członek zarządu i jeden z głównych akcjonariuszy Carbon Studio Karolina Koszuta.

Na przełomie III i IV kw. 2019 roku Carbon Studio zamierza zadebiutować na NewConnect.

– Uważamy, że jesteśmy w idealnym momencie, aby dołączyć do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect umożliwi nam rynkową wycenę naszego biznesu i pozwoli jeszcze bardziej uwiarygodnić go w oczach obecnych i przyszłych inwestorów. Dotychczas pozyskane środki pomogły nam stać się jednym z czołowych deweloperów rynku VR na świecie. Już teraz działamy na największych rynkach, takich jak: USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy oraz Chiny. Mamy nadzieję, że po debiucie nastąpi dalszy dynamiczny wzrost naszej spółki, tym bardziej, że rynek na którym działamy rozwija się w szybkim tempie, a prognozy na kolejne lata są bardzo optymistyczne – dodał członek zarządu i jeden z głównych akcjonariuszy Carbon Studio Aleksander Caban.

Ubiegły rok spółka zakończyła z zyskiem ok. 340 tys. zł przy ok. 900 tys. zł przychodów.

Dotychczas spółka pozyskała w ramach emisji prywatnych łącznie 1,3 mln zł.

Carbon Studio to deweloper gier i aplikacji w wirtualnej rzeczywistości VR. Studio działa na rynku od 2015 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CarbonStudio, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR