CCC i LPP w górę po decyzji o otwarciu galerii handlowych

Omawiane walory: ,

Inwestorzy i branża handlowa z dużą ulgą przyjęli decyzję rządu o otwarciu galerii od soboty 28 listopada w zaostrzonym rygorze sanitarnym. W poniedziałek mocne wzrosty notują przede wszystkim spółki odzieżowo-obuwnicze, z CCC i LPP na czele.

galerie, handlowe, gospodarka, handel,

Fot. Pexels

Dodatkową dobrą wiadomością dla branży handlowej jest decyzja o ustanowieniu niedziel handlowych 13 i 20 grudnia. Obecnie trwają konsultacje dot. dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia. Dla wielu firm i sieci handlowych możliwość prowadzenia działalności w grudniu to szansa na ucieczkę przed bankructwem.

– Jesteśmy przekonani, że otwarcie miejsc handlu w wysokim reżimie sanitarnym i ścisła współpraca rządu, ekspertów oraz przedstawicieli branży centrów handlowych da szansę wielu podmiotom, w tym także ponad 100 polskim przedsiębiorcom, ochronić ich biznes oraz zapewnić spokojne święta tysiącom pracowników – ocenia Federacja Przedsiębiorców Polskich.

FPP przypomina, że IV kwartał dla branży galerii handlowych jest najważniejszy – stanowi ponad 30 proc. całorocznych obrotów. Najwyższe obroty corocznie sektor notuje w grudniu – obroty w tym miesiącu wobec średniej miesięcznej od stycznia do listopada są aż o ponad 50 proc. wyższe. W ostatnim kwartale roku wiele kategorii handlowych wypracowuje zyski, które pozwalają im funkcjonować i inwestować zarobione środki w pozostałych okresach roku i przetrwać trudny dla handlu I kwartał.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Decyzja rządu podbiła kursy akcji wielu spółek handlowych. W pierwszej godzinie poniedziałkowej sesji o ponad 5 proc. drożeją akcje CCC i Monnari. Tuż za nimi są takie spółki jak Solar, Inter Sport, VRG, Wittchen czy Esotiq i LPP. Spadki notuje tylko CDRL i Wojas. Cały indeks WIG-Odzież rośnie o 2,2 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc, lpp)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR