CCC miało wstępnie 59 mln zł EBITDA i 1,43 mld zł przychodów w I kwartale roku obrotowego

Omawiane walory:

CCC odnotowało 59 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w I kw. roku obrotowego 2021/2022, (tj. w okresie luty - kwiecień 2021 r.), wobec 142 mln zł straty EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w I kw. r. obr. wyniosły 1 429 mln zł wobec 772 mln zł rok wcześniej.

ccc,wyniki,2021

CCC miało wstępnie 59 mln zł EBITDA i 1,43 mld zł przychodów w I kwartale roku obrotowego

Strata na działalności operacyjnej wyniosła wstępnie 95 mln zł wobec 288 mln zł straty rok wcześniej, podano w komunikacie.

– Poziom marży brutto głównie pod wpływem mixu sprzedażowego. Nieznaczna poprawa marży grupy, głównie za sprawą wyższej marży w segmencie e-commerce. Wzrost kosztów głównie w segmencie e-commerce (wolniejszy od dynamiki przychodów), nieznaczne obniżenie kosztów sklepów – czytamy w komunikacie.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Przychody sieci detalicznej w I kw. wzrosły o 78 proc. r/r do 469 mln zł, zaś przychody z e-commerce w tym czasie wzrosły o 86 proc. r/r do 893 mln zł, w tym w przypadku eobuwie.pl – o 79 proc. r/r do 741 mln zł. Udział online w sprzedaży Grupy CCC wyniósł 62 proc., podano także.

Sprzedaż w ujęciu porównywalnym (like-for-like) w detalu CCC wzrosła o 79 proc. r/r w I kw. r.obr.

Grupa odnotowała też spadek powierzchni handlowej o 1 proc. r/r do 670.575 m2 według stanu na 30 kwietnia br. Jednocześnie liczba sklepów zmniejszyła się łącznie o 38 w ujęciu rocznym do 1.005.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. We wtorek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 101,35 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc)

 • Wall Street dało sygnał do wzrostów, w centrum uwagi Mercator, Biomed i TIM

  Wczorajsze wzrosty na Wall Street stały się sygnałem do ataku popytu na GPW. Pomogły dobre informacje ze spółek. Przed południem rosły wszystkie warszawskie indeksy i ponad połowa notowanych tu spółek.

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Po świętach inwestorzy głodni wzrostów, mocny KGHM, PGE i BoomBit

  Po świętach inwestorzy być może wrócili przejedzeni, ale wciąż głodni wzrostów na warszawskiej giełdzie. Apetyt na zyski zaostrzyły im wczorajsze rekordy na Wall Street, dobre informacje ze spółek, a także nadzieje na przyspieszenie szczepień i przyszłe otwieranie gospodarki.

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt, JSW i Action

  Ostatnia przed Świętami Wielkanocnymi sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem wzrostów. W centrum uwagi znajduje się m.in. odreagowujący CD Projekt, ale też CCC, JSW, PGNiG, Action i Bioton.

 • CCC ma umowy sprzedaży 20 proc. eobuwie.pl na rzecz Cyfrowego Polsatu i A&R Inv.

  CCC Shoes & Bags zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited - jednym z akcjonariuszy InPostu - dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10 proc. akcji za cenę 500 mln zł każdy. Jednocześnie, Grupa CCC zawarła umowę z MKK3 - wehikułem inwestycyjnym założyciela spółki - która przewiduje sprzedaż w najbliższych dwóch kwartałach na rzecz CCC pakietu 20 proc. akcji eobuwie.pl.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR