CCC utworzyło 21 mln zł rezerwy po decyzji skarbówki

Omawiane walory:

CCC podjęło decyzję o utworzeniu rezerwy w wysokości 21 mln zł, która będzie miała wpływ na obniżenie wyniku finansowego netto w I półroczu 2019 r. o 17,1 mln zł (4 mln zł wartość podatku odroczonego).

wyniki, ccc, odpis, podatek

– Decyzja zarządu związana jest z otrzymaniem wydanej przez naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu decyzji w sprawie określenia spółce CCC.eu wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych, z tytułu dokonanej czynności nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy z dnia 1.10.2014 r. zawartej pomiędzy CCC Shoes&Bags sp. z o.o. a CCC.eu, po przeprowadzeniu postępowania podatkowego – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Urząd zakwestionował podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych (zmieniając w odniesieniu do części transakcji stawkę podatkową z 1 proc. na 2 proc.), zwiększając tym samym kwotę zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych o kwotę 21,16 mln zł.

Spółka zaznaczyła, że wydana decyzja nie jest ostateczna. Jest ona obecnie szczegółowo analizowana, a CCC.eu zamierza odwołać się od wydanej decyzji.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 4,63 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR