CD Projekt: Cyberpunk 2077 trafił do agencji ratingowych

Omawiane walory:
Prezes CD Projektu poinformował, że Cyberpunk 2077 trafił kilka dni temu do agencji ratingowych. Studio liczy, że oceny będą gotowe w ciągu miesiąca i gra otrzyma rating wiekowy taki jak miał Wiedźmin 3.
cyberpunk,cdprojekt,gra

(Fot. CD Projekt/fb)

– Wysłaliśmy grę do agencji ratingowych. To się stało parę dni temu. Po raz pierwszy wiele osób z zewnątrz firmy gra w Cyberpunka – powiedział podczas zamkniętego spotkania z dziennikarzami Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Prezes CD Projektu podkreślił, że nie jest to finalna wersja.

– Gra wciąż jest produkcji tzn. cały czas ją dopracowujemy. Natomiast jest na tyle kompletna, że nadaje się do przejścia przez osoby zewnętrzne. Na podstawie tych działań dostaniemy na danych terytoriach odpowiednie ratingi wiekowe – dodał Kiciński.

>> Magiczna data – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za III kw. 2019 r.

Studio liczy, że oceny będą gotowe w ciągu miesiąca i że Cyberpunk otrzyma rating wiekowy taki jak miał Wiedźmin 3.

– Chcemy powtórzyć scenariusz z Wiedźmina 3 i Wiedźmina 2. Gra trafia do recenzentów parę tygodni przed premierą. Z jednej strony gra trafia do fizycznej produkcji, z drugiej trafia do recenzentów w wersji specjalnie zabezpieczonej – powiedział prezes spółki.

Embargo na recenzje potrwa do weekendu przed premierą, dodał Kiciński.

Zapowiedział, że w obliczu koronawirusa CD Projekt będzie obecny na targach, jeśli będą się odbywać.

– Cały czas monitorujemy sytuację. Jest na tyle dynamicznie, że ciężko o jakieś przemyślenia w tym zakresie. Będziemy brać udział w targach, jeśli będą się one odbywać. Jeśli nie, to rzeczy, które chcielibyśmy na nich pokazać, będziemy pokazywać w inny sposób – internet działa – stwierdził szef CD Projekt.

Wiceprezes Piotr Nielubowicz zaznaczył, że większość kampanii marketingowej Cyberpunka odbędzie się kilka tygodni przed premierą zapowiedzianą na połowę września.

– Gra jest ogromna, istnieje gigantyczna ilość zależności i trzeba być pewnym, że to działa. Dlatego jest mnóstwo do doszlifowania. Z nowym terminem daliśmy sobie dość duży zapas – przesunięcie jest duże, czujemy się komfortowo z terminem premiery – powiedział Kiciński.

Wiceprezes Piotr Nielubowicz dodał, że gra ma duże „replayability”, czyli oferuje wiele wersji jej przejścia. Zapytany o tempo preorderów wskazał, że „nadal jesteśmy zadowoleni, bardziej niż przy Wiedźminie”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR