CD Projekt finansowo ma się świetnie, Cyberpunk 2077 jest już na testach

Omawiane walory:

W najnowszym raporcie branżowy gigant pokazał 92,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 14,9 mln zł zysku netto. Oba rezultaty okazały się znacznie lepsze od konsensusu rynkowego. 

cyberpunk2077,cdprojekt,gry,wyniki

W trzecim kwartale 2019 r. CD Projekt wypracował 92,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, które przełożyły się na zysk netto w wysokości 14,9 mln zł.

CD Projekt kolejny raz sprawił miłą niespodziankę. Najnowsze wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się dużo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. W III kwartale producent gier wypracował 92,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 38 proc. więcej niż przed rokiem i o 25 proc. więcej od konsensusu PAP.

– Przychody osiągnięte w trzecim kwartale były o ponad 38 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To efekt m.in. wzrostu sprzedaży Wiedźmina 3, pierwszych wysyłek wersji na konsolę Nintendo Switch oraz zwiększenia obrotów GOG.com – mówi Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na poziomie netto spółka miała 14,9 mln zł zysku, a EBIT 16,8 mln zł. Oba rezultaty są wyższe od konsensusu odpowiednio o 15 proc.i 24 proc. EBITDA CD Projektu w trzecim kwartale urosła r/r o 28 proc. do 24,9 mln zł. Konsensus przygotowany przez PAP zakładał wynik w okolicach 20,5 mln zł.

Od lipca do września 2019 r. wydatki na prace rozwojowe w grupie CD Projekt przekroczyły rekordowe 43 mln zł. Skumulowane saldo nakładów na koniec września br. osiągnęło poziom 333 mln zł.

– Ostatnie miesiące minęły nam pod znakiem intensywnej pracy nad dalszą produkcją Cyberpunka. Trwają wewnętrzne i zewnętrzne testy gry, rozpoczęliśmy również lokalizacje na poszczególne wersje językowe. Jednocześnie kontynuujemy naszą globalną kampanię promocyjną. Poza największym europejskim wydarzeniem branży gamingowej, którym są targi gamescom w Kolonii, z fanami gier spotkaliśmy się m.in. w Tokio, Mediolanie, Moskwie, Melbourne, Paryżu, Londynie, Zurychu i Berlinie. Prezentacje pokazowe obejrzało łącznie ponad 60 tysięcy osób. Tak duże zainteresowanie uniwersum naszej najnowszej gry motywuje nas do dalszej, ciężkiej pracy – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Po zakończeniu trzeciego kwartału kluczowymi wydarzeniami były dwie premiery, dzięki którym CD Projekt zadebiutował na dwóch platformach. 15 października na konsolę Nintendo Switch trafiła gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, z kolei 29 października miała miejsce premiera Gwinta na urządzenia mobilne z systemem iOS. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

– Bardzo cieszy nas pozytywne przyjęcie obu premier przez graczy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż to nasze pierwsze produkcje na te platformy. Warto przy tej okazji wspomnieć, że po pierwszych trzech tygodniach od premiery Gwinta na iOS – 68 proc. naszych przychodów z gry pochodziło właśnie z tej platformy – mówi Piotr Nielubowicz.

Pod koniec października spółka zakupiła kompleks nieruchomości przy Jagiellońskiej 74 w Warszawie, gdzie od 20 lat ma swoją siedzibę. W sumie, razem z wcześniej nabytą, sąsiadującą nieruchomością przy Jagiellońskiej 76, spółka dysponuje ponad 24 tys. mkw powierzchni gruntu i ponad 18 tys. mkw powierzchni użytkowej, w tym w większości powierzchnią biurową.

– Ta inwestycja zabezpieczy nam możliwość dalszego rozwoju i umożliwi kreowanie przestrzeni zgodnie z naszą wizją i potrzebami – dodaje Piotr Nielubowicz.

W czwartek kurs akcji CD Projektu spadł o 1,35 proc. Na zamknięciu sesji jeden walor producenta gier wyceniono na 263,40 zł. Dzisiejsza korekta ma wymiar symboliczny, bo kurs akcji wciąż utrzymuje się blisko historycznego rekordu. Najbliższa okazja do jego poprawienia już w piątek. To właśnie wtedy inwestorzy będą mieli okazję zdyskontować najnowsze dane finansowe spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spekulanci wzięli na cel spółki Czarneckiego, w grze także Lotos i 11 bit studios Inwestorzy zignorowali wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce, za to bardzo mocno przyglądają się sytuacji na Wall Street. I to właśnie piątkowa wyprzedaż w USA lekko ciągnie w dół GPW.
 • Gra o dowiezienie świetnych wyników, gorąco na CD Projekcie i LPP Początek piątkowej sesji upływa pod znakiem przeciągania liny na głównych indeksach. Jest jednak spora szansa, że nastroje w drugiej części dnia się poprawią, a warszawskie indeksy wyjdą na plus. Przed nami ostatnie dni udanego kwartału, co oznacza, że zarządzający funduszami będą robić wszystko, by dowieźć wyniki do końca miesiąca.
 • CD Projekt pokazał nowy zwiastun Cyberpunka i zapowiedział serial na Netfliksie

  Zgodnie z zapowiedziami giełdowy gigant opublikował nowy trailer z gry. Niespodzianką jest informacja o serialu Cyberpunk: Edgerunners, który ma powstać we współpracy z japońskim studiem Trigger i platformą Netflix.

 • WIG20 próbuje odrabiać straty, w grze Biomed-Lublin i Harper Hygienics

  Od spadków wszystkich indeksów rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. Pretekstem sprzedaży akcji jest powrót obaw przed drugą falą zachorowań na COVID-19, co wczoraj sprowokowało mocną wyprzedaż na Wall Street. Ten sam temat winduje natomiast akcje spółek Harper Hygienics i Biomed Lublin.

 • Przed kursem akcji CD Projektu ważny moment

  To będzie gorąca końcówka tygodnia dla akcjonariuszy CD Projektu. Już w czwartek wieczorem odbędzie się Night City Wire, czyli specjalne wydarzenie poświęcone grze Cyberpunk 2077. Mniej więcej w tym samym czasie w sieci pojawią się też pierwsze recenzje dziennikarzy, którzy mieli okazję osobiście przetestować wersję demonstracyjną gry.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR