CD Projekt: Od samego początku istnienia firmy kierowaliśmy się dobrem graczy i wierzymy, że nasi inwestorzy to rozumieją

Omawiane walory:

Na piątkowym czacie z Adamem Kicińskim i Piotrem Nielubowiczem stawiło się ponad tysiąc inwestorów. Przedstawiciele CD Projektu na gorąco omówili najnowsze wyniki finansowe oraz nakreślili plany dalszego rozwoju spółki.

Adam, Kiciński, Piotr, Nielubowicz, CDProjekt

Adam Kiciński, prezes i Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych CD Projektu.

Motywem przewodnim piątkowego czatu były wyniki finansowe spółki za II kwartał. W tej kwestii CD Projekt ma się czym pochwalić, bo rezultaty na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się o niebo lepsze niż oczekiwali tego rynkowi eksperci. W II kwartale producent gier wypracował 133,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o ponad 40 proc. więcej niż konsensus opracowany przez PAP. Zysk netto pokonał prognozę o niemal 83 proc. i wyniósł 33,9 mln zł, a EBIT na poziomie 39,4 mln zł był lepszy aż o 88 proc. W całym I półroczu 2019 r. CD Projekt wypracował 214,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 51,7 mln zł zysku netto. Największy wpływ na osiągnięte wyniki niezmiennie miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. Co ciekawe, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części Wiedźmina niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Do wyniku dołożyła się także sprzedaż Wojny Krwi – gry z świata serii gier Wiedźmin, opartej o karcianą mechanikę, wydanej w końcówce 2018 roku. Zgromadzeni inwestorzy byli ciekawi oceny sprzedaży tytułu ze strony przedstawicieli spółki

– Gra zwróciła koszty produkcji dawno temu, chociaż liczyliśmy na wyższą sprzedaż. W tej chwili nie planujemy jednak kolejnych gier tego typu. – powiedział w rozmowie na żywo Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt.

Pozytywną niespodzianką w wynikach twórców serii gier z uniwersum Wiedźmina był wynik sklepu GOG. Platforma do sprzedaży gier zanotowała wzrost sprzedaży 22,2 proc. względem okresu porównawczego, co przełożyło się na zysk w wysokości 643 tys. zł.

– Sklep wyraźnie poprawił wyniki, co było widać w naszym raporcie. GOG miał też w tym półroczu najlepsze Summer Promo w swojej historii. Dodaliśmy też do katalogu kultowe gry Blizzarda – dodał prezes zarządu spółki.

>> Zapis całego spotkania z Adamem Kicińskim i Piotrem Nielubowiczem znajdziesz tutaj

15 października tego roku najlepiej sprzedający się tytuł spółki – Wiedźmin 3, zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch w wersji cyfrowej i pudełkowej. CD Projekt nad portowaniem tytułu współpracował z zewnętrznym partnerem od blisko roku, mimo to firma ma w pełni uczestniczyć w przychodach z wydania gry konsolę Nintendo.

– W całości finansujemy koszty portu W3 na Switch i będziemy samodzielnie partycypować w przychodach ze sprzedaży. – przekazał Piotr Nielubowicz.

CD Projekt obecnie zatrudnia 953 osoby, z czego ponad 600 z nich jest zaangażowanych w tworzenie gier. Oprócz głównego oddziału w Warszawie, firma posiada również studia we Wrocławiu i Krakowie. Inwestorzy byli ciekawi, jakie są plany zarządu wobec nich. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Będziemy dążyli do ich samodzielności, ale jest to proces długotrwały. Uważamy też, że współpraca pomiędzy oddziałami jest bardzo ważna – sprecyzował Adam Kiciński.

CD Projekt prowadzi działalność operacyjną w dwóch kluczowych segmentach – produkcji gier i globalnej cyfrowej dystrybucji. Za pierwszy z nich odpowiada studio CD PROJEKT RED, które sławę zdobyło przede wszystkim dzięki serii gier o przygodach Wiedźmina – trylogii opartej na powieści Andrzeja Sapkowskiego. Drugi segment to GOG.com, czyli serwis cyfrowej dystrybucji gier, stworzony jeszcze w 2008 r. W piątek kurs akcji CD Projektu wzrósł o blisko 2 proc. do 253 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi 24 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR