CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

Omawiane walory:

Producent gier o przygodach Wiedźmina dołączył do grona firm wspierających walkę z koronawirusem. CD Projekt, akcjonariusze i zarząd za pośrednictwem WOŚP sfinansują zakup sprzętu medycznego za 4 mln zł.

CDProjekt,koronawirus,wośp

Adam Kiciński, prezes i Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych CD Projektu.

Rośnie grono spółek wspierających walkę z koronawirusem, wywołującym chorobę COVID-19. Najświeższym przykładem jest CD Projekt, który w sumie przekazał na ten cel 4 miliony złotych. Środki trafiły na specjalny rachunek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która doposaża placówki medyczne w sprzęt, taki jak łóżka do intensywnej terapii, Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej (IPOB) czy analizatory laboratoryjne. Na ten moment fundacja zebrała już około 24 mln zł.

– Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP – poinformowała spółka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

2 mln zł wyłożyła spółka. Na pozostałe 2 mln zł złożyli się główni akcjonariusze oraz zarząd, w składzie Adam Kiciński, Marcin Iwiński, Piotr Nielubowicz, Adam Badowski, Michał Nowakowski i Piotr Karwowski.

– Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi! – czytamy dalej.

W walkę z wirusem włączają się gwiazdy sportu, mediów, firmy prywatne, ale także spółki giełdowe. Wśród tych ostatnich najwięcej słychać o działaniach państwowych gigantów. Orlen i KGHM przystosowały swoje linie produkcyjne do wytwarzania środków do dezynfekcji rąk. Płocki koncern przekaże też 6 mln zł dla 11 szpitali. Grupa Azoty zaangażowała swoje centrum badań i rozwoju do produkcji rękawiczek o właściwościach antywirusowych. Z pomocą pospieszyły także mniejsze firmy. Unimot zadeklarował darowiznę w postaci 100 tys. testów na koronawirusa. Alumetal, Famur oraz PGNiG przekażą finansowe wsparcie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR