CD Projekt przesunął premierę Cyberpunka 2077 na 19 listopada

Omawiane walory:

CD Projekt znów zmienił datę premiery gry Cyberpunk 2077. Deweloperzy chcą wykorzystać dodatkowe dwa miesiące na dogłębne sprawdzenie i przetestowanie gry oraz wprowadzenie niezbędnych poprawek.

CDProjekt, Cyberpunk, akcje, gra, premiera

(Fot. CD Projekt)

Pierwotnie długo oczekiwana produkcja twórców Wiedźmina miała zadebiutować 16 kwietnia. W styczniu tego roku studio ogłosiło, że gra potrzebuje więcej czasu i ukaże się 17 września. Dziś gracze i inwestorzy dowiedzieli się, że będą jednak musieli poczekać dwa miesiące dłużej, Nowa data premiery to 19 listopada. CD Projekt dodatkowy czas chce wykorzystać na dokładne przetestowanie produkcji, zbalansowanie mechanik i usunięcie błędów. Twórcy jednocześnie uspokajają, że gra na obecnym etapie jest już kompletna pod względem zawartości i rozgrywki.

Jednocześnie studio potwierdziło, że Cyberpunk 2077 w tym tygodniu trafił już w ręce dziennikarzy branżowych, którzy będą mieli okazję przetestować produkcję. Ich pierwsze oceny mają zostać upublicznione po 25 czerwca. Dokładnie tego dnia odbędzie się Night City Wire, czyli specjalne wydarzenie poświęcone grze.

Co dalej z kursem akcji CD Projektu?

Zmiana daty premiery to z pewnością niespodziana dla sporej części inwestorów. Przedstawiciele studia kilkukrotnie zapewniali, że z wrześniową datą czują się komfortowo i że termin nie jest zagrożony. Co do zasady, poślizg to negatywny sygnał dla rynku. Inwestorzy nie lubią, gdy data odsuwa się w czasie, o czym można było się przekonać m.in. w styczniu, gdy CD Projekt przesuwał termin po raz pierwszy. Wówczas notowania tąpnęły o kilkadziesiąt procent. Jednak z perspektywy czasu wiemy, że styczniowa wyprzedaż była świetną okazją do kupna przecenionych akcji. Notowania CD Projektu nie tylko bardzo szybko odrobiły straty, ale też zaatakowały nowe historyczne szczyty. W styczniowym dołku za jeden walor CD Projektu płacono 243 zł. Obecny kurs to ponad 387 zł, czyli blisko 60 proc. więcej.

cdprojekt,cyberpunk

Kliknij, aby powiększyć

Na swój sposób historia zatacza koło. Premiera trzeciej części Wiedźmina też była przesuwana dwukrotnie. Za pierwszym razem kurs akcji zaliczył mocną przecenę, ale z drugim, spadki były dużo mniejsze. Niewykluczone, że tym razem będzie podobnie, szczególnie że zmianę terminu o 2 miesiące – w odniesieniu do tak dużego projektu – można uznać za symboliczną. Decyzja CD Projektu ma też swoje dobre strony. Studio zyskuje czas na doszlifowanie gry oraz lepszą pozycję do oceny sytuacji rynkowej. Tu należy pamiętać, że wciąż nie wiadomo kiedy i z jaką siłą uderzy tzw. druga fala zachorowań na COVID-19.

Scenariusz korekcyjny na wykresie producenta gier sygnalizowaliśmy na łamach StockWatch.pl jeszcze na początku czerwca. Wówczas to notowania CD Projektu dotarły do prognozowanego poziomu 417 zł. Osiągnięcie poziomu docelowego sprowokowało prewencyjną realizację zysków przez część inwestorów. W obecnym układzie kurs akcji CD Projektu wciąż ma sporo miejsca na spadki. Najbliższe poziomy obrony są zaznaczone TUTAJ

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR