Premiera „Cyberpunk 2077” przełożona na 17 września 2020 r. Kurs akcji CD Projekt zanurkował

Omawiane walory:

W czwartek po sesji spółka poinformowała o przesunięciu premiery gry "Cyberpunk 2077" z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku. Na otwarciu piątkowej sesji kurs spółki spadał o blisko 12 proc. 

Cyberpunk,cdprojekt,rekomendacje

Cyberpunk 2077 (Fot. mat prasowe)

CD Projekt wziął sobie do serca słowa legendy branży gier, Shigeru Miyamoto: „gra opóźniona ostatecznie staje się dobra, zaś ta wydana zbyt wcześnie na zawsze pozostaje słaba”. Decyzja o przesunięciu terminu uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu. Poza komunikatem w systemie ESPI, informacja została opublikowana również w kanałach społecznościowych CD Projektu oraz Cyberpunka2077:

– Zgodnie z filozofią spółki jakość produktów jest podstawowym czynnikiem wpływającym na ich sukces ekonomiczny. W ocenie zarządu przesunięcie daty premiery pozostaje w interesie spółki, mając bezpośredni wpływ na zapewnienie najwyższej jakości gry, a w konsekwencji wyniki sprzedaży „Cyberpunk 2077” zarówno w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym – czytamy w komunikacie.

>>Magiczna data – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za III kw. 2019 r.

– Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy. Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej – powiedzieli współzałożyciel studia Marcin Iwiński i szef studia Adam Badowski.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR