CD Projekt RED przesunie 1 mln euro w ramach grupy

Omawiane walory:

Producent gier poinformował, że spółka zależna GOG.com wypłaci w formie dywidendy równowartość 1 mln euro. Rynek pozytywnie odebrał tę informację, mimo iż jest neutralna dla spółki.

Grupa w segmencie cyfrowej dystrybucji gier wypracowała w ubiegłym roku 27,9 mln zł przychodów i 4,8 mln zł zysku netto dzięki swojemu serwisowi sprzedaży gier GOG.COM. Ze spółki zależnej będzie wypłacona dywidenda, która zasili kasę spółki-matki. Prezes CD Projekt RED omawiając wyniki założonego 4 lata temu GOG’a zapowiada na wtorek ujawnienie szczegółów dotyczących nowej premiery gry komputerowej w tym serwisie.

– Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ już za chwilę, w najbliższy wtorek 27 marca, GOG.com wykona kolejny krok milowy w swoim rozwoju, który z pewnością docenią użytkownicy na całym świecie. – zapowiada Adam Kiciński.

Mimo krótkiej historii GOG.com rozwija się w szybkim tempie. Obecnie zdaniem CD RED jest to drugi na świecie serwis zajmujący się sprzedażą gier za pośrednictwem internetu. W swojej ofercie posiada już ponad 400 tytułów od 70 wydawców i zapowiada kolejne. 98 proc. sprzedaży jest realizowana poza Polską, lwia część to rynek amerykański, który odpowiada za około połowę całego handlu.

Na ten rok producent gier przewidział łącznie trzy premiery. Oprócz drugiej części kultowego Wiedźmina na konsolę Xbox360, do sprzedaży mają trafić dwa mniejsze tytuły z planem sprzedaży 100 tys. sztuk. Równowartość zatwierdzonej dywidendy wyrażona w polskich zostanie wypłacona do końca marca 2012 roku

Piątkowa informacja pozytywnie stymuluje notowania CD Projekt RED, które od początku sesji zyskują kilka procent.

>> Premiera drugiej części Wiedźmina na konsole Xbox360 wzbudza emocje i napędza kurs akcji producenta. >>Zobacz aktualną analizę fundamentalną oraz wskaźniki na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cdred, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Rynek walczy o utrzymanie przyczółka, w grze KGHM i Petrolinvest

  W środę brakuje paliwa do wzrostów, a główną tego przyczyną jest impas w rozmowach ws. pomocy dla Grecji. Atmosferę podgrzał Ben Bernanke, który stwierdził, że FED dysponuje jedynie narzędziami do łagodzenia skutków możliwej zapaści finansowej. Indeksy walczą jednak o utrzymanie status quo, co świadczy o sile rynku.

 • Rynki fruną na skrzydłach politycznej zgody, w grze KGHM i CDRED

  Inwestorzy znów zaczęli grać pod rozwiązanie politycznego węzła. Zachęciły ich ostatnie wypowiedzi polityków, dające nadzieję na kompromis w sprawie zamrożonej pomocy finansowej dla Grecji, oraz zażegnanie klifu fiskalnego w USA. Od rana polski rynek popisuje się siłą i dynamicznie rośnie na fali lepszych nastojów.

 • Dobre wyniki napędzają wzrost kursu CD Projekt RED

  Wydawca gier komputerowych potwierdził, że wrześniowo-październikowa zwyżka kursu miała uzasadnienie. Zaprezentowane wyniki okazały się znacznie lepsze niż szacunki biur maklerskich. Mimo niemrawej sesji we wtorek notowania CDRED pokaźnie się zielenią.

 • Rozkład jazdy na ostatni tydzień sezonu wyników kwartalnych

  Od poniedziałku do czwartku inwestorzy przeżyją raportowe szaleństwo. W kilka dni ukaże się blisko 600 publikacji, których nie wolno przegapić. StockWatch.pl przypomina kiedy pojawią się sprawozdania najważniejszych spółek oraz czego można się po nich spodziewać.

 • Giełda ustawiła się na październikowe wzrosty

  Inwestorzy mają za sobą już dwa miesiące wzrostów, choć rodzą się one w bólach. Wiele wskazuje, że październik też będzie zielony. Analitycy podkreślają, że sytuacja globalna zaczyna się poprawiać, a polepszeniu nastrojom służą zbliżające się jesienne wybory prezydenckie w USA.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR