Rynek walczy o utrzymanie przyczółka, w grze KGHM i Petrolinvest

Omawiane walory: , , , ,

W środę brakuje paliwa do wzrostów, a główną tego przyczyną jest impas w rozmowach ws. pomocy dla Grecji. Atmosferę podgrzał Ben Bernanke, który stwierdził, że FED dysponuje jedynie narzędziami do łagodzenia skutków możliwej zapaści finansowej. Indeksy walczą jednak o utrzymanie status quo, co świadczy o sile rynku.

Ministrowie finansów strefy euro i przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) nie osiągnęli porozumienia w sprawie uruchomienia kolejnej transzy pomocy finansowej dla Grecji. Rozmowy trwały aż 12 godzin, ale nie udało się osiągnąć kompromisu i będą one kontynuowane w poniedziałek 26 listopada.

Rozstrzygnięć nie ma także w sprawie klifu fiskalnego w USA, a dodatkowo atmosferę w tej kwestii podgrzał szef FED Ben Bernanke. Stwierdził on, że klif stanowi istotne zagrożenie dla amerykańskiej gospodarki, a FED dysponuje jedynie narzędziami do łagodzenia jego skutków, ale nie uda mu się ich całkowicie zniwelować. W reakcji na te słowa amerykańskie indeksy zapikowały. Pocieszający jest fakt, że do końca sesji odrobiły straty, co może świadczyć o przekonaniu rynku, że ostatecznie politycy się dogadają i uda się uniknąć fiskalnej przepaści.

Europejskie indeksy rozpoczęły środowe notowania pod kreską, ale po 1,5 godziny handlu DAX i CAC wyszły na zero. Podobnie zachowuje się polski indeks blue chipów, który znajduje się na poziomie wczorajszego zamknięcia i walczy o utrzymanie się ponad poziomem 2.400 pkt. Obroty na GPW są o ok. 30 proc. niższe niż wczoraj o tej porze i wynoszą ok. 80 mln zł.

 >> Szczegółowe statystyki obrotu wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu. >> Dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl

Najbardziej aktywną spółką na dzisiejszej sesji jest KGHM, który traci dzisiaj 0,5 proc., ale na uwagę zasługuje fakt, że kurs spółki osiągnął w ostatnich dniach swoje historyczne maksima cenowe.

Drugą najchętniej handlowaną spółką jest Petrolinvest, który traci dzisiaj ponad 6,5 proc. Analiza techniczna wskazuje, że kurs realizuje negatywną formację głowy i ramion. Wynikający z niej zasięg spadków to okolice 1,35 zł. >> Analiza techniczna Petrolinvestu w ATTrader.pl

W czołówce aktywności znajduje się również CEDC. W środę wznowiono obrót walorami tej spółki po tym jak opublikowała ona z opóźnieniem raport za III kwartał. Kurs rośnie o ponad 10 proc. >> Komunikat wraz z raportem znajdziesz tutaj.

Na wartości traci z kolei CD Projekt RED. W ciągu kilku ostatnich sesji kurs zyskał na wartości ok. 20 proc. Wygenerowało to na wykresie sygnały kupna, które dają nadzieję na kontynuację ruchu w okolice 7 zł. W środę obserwujemy jednak realizację zysków, a kurs traci na wartości ok. 2 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cdred, CEDC, kghm, petrolinv, WIG, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR