CD Projekt rozpoczyna skup akcji własnych za ćwierć miliarda złotych

Omawiane walory:

CD Projekt rozpoczyna skup do 516.700 akcji własnych z maksymalnym limitem 500 zł za walor. Skupione w ten sposób akcje zostaną zaoferowanie osobom uprawnionym w ramach realizacji uprawnień przyznanych w ramach programu motywacyjnego. W czwartek rano kurs akcji studia rośnie dziś o 1,2 proc. do 405,80 zł.

cdprojekt,skup, akcje, gaming,

(Fot. spółka)

Formalnie buy back rusza 30 lipca, a więc już dziś spółka może przeprowadzić pierwsze transakcje. Liczba akcji nabywanych w ciągu jednego dnia nie może przekroczyć 20 proc. średniego dziennego wolumenu obrotu akcjami CD Projektu, jaki został odnotowany na giełdzie w ciągu ostatnich 20 dni poprzedzających dzień nabycia akcji. Skup akcji potrwa maksymalnie do 19 sierpnia 2020 r., chyba że wcześniej spółka zrealizuje swój cel i skupi zakładany pakiet lub wykorzysta cały założony budżet.

>> Do trzech razy Cybersztuka – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za I kw. 2020 r.

Celem buy backu jest zaoferowanie nabycia akcji osobom uprawnionym w ramach realizacji uprawnień przyznanych w ramach programu motywacyjnego, uchwalonego jeszcze w 2016 r. Zgodnie z założeniami, cena nabycia 1 akcji nie może być niższa od 1 zł i wyższa niż 500 zł. Obecnie notowaniom znacznie bliżej do tej górnej granicy. W czwartek rano za jeden walor płacono blisko 411 zł. Około godziny 10:00 kurs akcji cofnął się do 402 zł. Zarząd CD Projektu zadeklarował, że będzie podawać do publicznej wiadomości informacje o nabytych pakietach akcji własnych.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czerwono na GPW, CD Projekt i Dino Polska pod presją

  Rekordowy wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce i gorsze nastroje na europejskich parkietach ciągną w dół warszawską giełdę. Indeksowi WIG20 najmocniej ciążą spadające akcje CD Projektu, które są najtańsze od lipca.

 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR