Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt rozwija cyfrową dystrybucję, kurs walczy z presją korekty

Opublikowano: 2013-10-11 12:49:18

Omawiane walory:

Spółka z grupy CD Projekt wprowadziła do oferty swojej platformy cyfrowej dystrybucji filmy oraz audiobooki. Analitycy pozytywnie oceniają działania firmy i podkreślają, że w czasie braku premier gier to własnie segment dystrybucji decyduje o osiąganych wynikach.

Rok temu na platformie CDP.pl dostępne było około 30 gier. Aktualnie oferta obejmuje blisko 3 tysiące różnych produktów, w tym wprowadzone własnie filmy i audiobooki. Spółka wystartowała z ofertą 51 filmów, ale do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 200. Warto zaznaczyć, że sprzedaż filmów prowadzona jest w modelu download to own, czyli po zakupie film staje się własnością klienta.

– Nie rywalizujemy z serwisami VoD, bo nie jesteśmy telewizją na życzenie. Sprzedajemy filmy, które trafiają na elektroniczną półkę naszego klienta. Z tej półki można je w każdej chwili odtworzyć lub ściągnąć i mieć do dyspozycji na własnym urządzeniu. W najbardziej naturalny sposób kupione u nas filmy stają się własnością kupującego na zawsze. – powiedział członek zarządu i dyrektor zarządzający CDP.pl Michał Gembicki.

W wypadku audiobooków, spółka rozpoczęła współpracę z Audioteką, tutaj oferta ma obejmować 50 tytułów. Zdaniem przedstawicieli, dostępne w sklepie ebooki, audiobooki, ekomiksy, cyfrowe filmy oraz gry stanowią kompleksową ofertę dla nowoczesnych konsumentów.

Działania spółki są pozytywnie oceniane przed analityków. W czasie braku premier gier segment dystrybucji decyduje o wynikach finansowych. Stabilny cash flow będzie przydatny w finansowaniu obecnych projektów.

– Informacje lekko pozytywne – w przypadku braku premier gier, to segment dystrybucji (oprócz CDP.PL jest portal GOG.COM oraz dystrybucja tradycyjna) decyduje o osiąganych wynikach. W drugim kwartale po raz pierwszy w historii spółki segment cyfrowej dystrybucji odpowiadał za ponad połowę osiąganych przychodów, wypracowując większość zysku netto. Zwracamy przy tym uwagę, że działalność ta generuje stabilny cash flow, co jest przydatne przy finansowaniu rozwoju przygotowywanych obecnie gier (Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077). Widzimy, że spółka ma pomysł na rozwoju cyfrowej dystrybucji, co sprzyjać będzie utrzymaniu wysokiej dynamiki wyników tego segmentu. – ocenia Michał Krajczewski, analityk Raiffeisen Brokers.

>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat CD Projektu znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Pomimo pozytywnych informacji kurs spółki zniżkuje dzisiaj o ok. 1 proc. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być aktualna sytuacja techniczna na wykresie. Kurs znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, ale w ostatnim czasie widać oznaki słabości. Miał on problemy najpierw z przełamaniem oporu na poziomie 14 zł, a aktualnie 15 zł. Wskaźniki MACD i RSI wygenerowały w ostatnich dniach sygnały sprzedaży. Podaż nie może jednak nadal zyskać przewagi, o czym świadczy wyrysowana na czwartkowej sesji pozytywna formacja świecy młota, która została potwierdzona skokowo zwiększonym wolumenem. W efekcie obserwujemy mozolną wspinaczkę na coraz wyższe poziomy.>> Sprawdź walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT)

 • Zielona końcówka tygodnia, CD Projekt po wynikach atakuje nowe szczyty

  Lepsze od prognoz wyniki kwartalne, nadzieje związane z GOG Galaxy 2.0 oraz wieści odnośnie gry Cyberpunk2077 windują kurs akcji CD Projektu w stronę nowych historycznych szczytów. Po wynikach drożeje również Asseco Poland. Cała warszawska giełda natomiast odreagowuje czwartkową przecenę, podążając śladem innych europejskich parkietów.

 • CD Projekt miał 17,8 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Zyski i przychody producenta gier znów okazały się dużo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. Niezmiennie motorem napędowym wyników CD Projektu pozostaje Wiedźmin 3 z dodatkami.

 • CD Projekt rozpoczyna beta-testy GOG Galaxy 2.0

  Szykuje się mała rewolucja na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Warszawskie studio szlifuje nową wersję GOG-a, która ma ułatwić życie graczom i zebrać ich gry ze wszystkich platform, a nawet konsol, w jednym miejscu.

 • Rosną obawy o koniunkturę gospodarczą w Europie, w grze CD Projekt i Grupa Azoty

  Obawy o kondycję gospodarek azjatyckich i europejskich ciążą globalnym rynkom akcji, jednocześnie ciągnąc w dół giełdę w Warszawie. Nastrojów w GPW nie zdołały poprawić nawet dużo lepsze od prognoz dane z Polski. Na tle rynku pozytywnie wyróżniają się akcje CD Projektu i Grupy Azoty.

 • Giełdowe akcenty na targach E3 2019 w Los Angeles

  Już za nieco ponad dwa tygodnie w Los Angeles rozpoczną się największe na świecie targi rozrywki elektronicznej. Na imprezie oficjalnie pojawi się kilka polskich firm, w tym cztery z giełdowym rodowodem.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku