CD Projekt zaoszczędzi na podatku dzięki IP Box

Omawiane walory:
CD Projekt załapie się na IP Box, czyli ulgę przewidzianą dla producentów gier komputerowych. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał właśnie korzystną dla spółki interpretację przepisów w tej sprawie.
cdprojekt,ipbox,ulga,podatki,gry

(Fot. spółka)

Dobra wiadomość dla CD Projektu. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji przepisów jednoznacznie stwierdził, że tworzone przez spółkę gry komputerowe, mogą na potrzeby stosowania preferencji IP Box zostać uznane za kwalifikowane prawo własności intelektualnej, jakim jest, zgodnie z przepisem ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawo do programu komputerowego.

Dzięki temu kwalifikowane dochody jakie CD Projekt osiąga z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu 5 proc. stawką podatku dochodowego (w miejsce standardowej stawki CIT 19 proc.), z zastrzeżeniem ograniczeń i włączeń wynikających z przepisów.

– Fakt otrzymania powyższej interpretacji, jako kluczowej z punktu widzenia możliwości skorzystania z preferencji IP Box w działalności spółki i potencjalnej wysokości zobowiązań podatkowych spółki, wpływać będzie w bezpośredni sposób na wyniki finansowe spółki i grupy kapitałowej CD Projekt, przy czym szczegółowy zakres oraz metodologia stosowania preferencji IP Box pozostają przedmiotem innych wniosków złożonych przez spółkę do Krajowej Informacji Skarbowej, na których rozstrzygnięcie spółka oczekuje – zaznaczono także.

Ze względu na ich pochodny w stosunku do powyższej interpretacji charakter, ich rozstrzygnięcie nie powinno mieć wpływu na istotność przekazanej niniejszym raportem informacji.

>> Magiczna data – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za III kw. 2019 r.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”. W piątek na koniec dnia jedną akcję CD Projektu wyceniono na 267 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR