CD Projekt skupił z rynku pierwsze akcje własne

Omawiane walory:

Producent gier szybko zabrał się za realizację buy backu. Już pierwszego dnia od uruchomienia programu spółka skupiła z rynku 69 tys. akcji. Średnia cena wyniosła 403,36 zł za sztukę.

cdprojekt,skup,akcji,buyback

(Fot. mat. własne)

Wartość skupionego pakietu opiewa na 27,8 mln zł. Zebrane akcje stanowiły niecałe 11 proc. czwartkowego wolumenu. Przypomnijmy, że spółka nie może przekroczyć 20 proc. średniego dziennego wolumenu obrotu akcjami CD Projektu, jaki został odnotowany na giełdzie w ciągu ostatnich 20 dni poprzedzających dzień nabycia akcji.

– W wyniku przeprowadzonej transakcji emitent posiada 69.000 akcji własnych odpowiadających 69.000 głosom na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki, stanowiących ok. 0,07 proc. jej kapitału zakładowego – czytamy w komunikacie CD Projektu.

>> Do trzech razy Cybersztuka – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za I kw. 2020 r.

Wczorajsza transakcja nie zrobiła większego zamieszania na kursie. Według statystyk serwisu ATTrader.pl, w ostatnim miesiącu średni obrót akcjami CD Projektu przypadający na sesję wynosił 138 mln zł.

Przeprowadzone wczoraj transakcje to część skupu akcji uchwalonego na potrzeby realizacji programu motywacyjnego zatwierdzonego jeszcze w 2016 r. Docelowo spółka może skupić 516.700 akcji własnych po cenie maksymalnej 500 zł za walor. Budżet buy backu ustalono na 250 mln zł. Po uwzględnieniu wczorajszych transakcji CD Projekt wciąż ma do wykorzystania ponad 222 mln zł. Skup akcji potrwa maksymalnie do 19 sierpnia 2020 r., chyba że wcześniej spółka skupi zakładany pakiet akcji lub wykorzysta wszystkie przeznaczone na ten cel środki.

Zebrane z rynku akcje docelowo zostaną zaoferowane do nabycia osobom uprawnionym w ramach realizacji uprawnień przyznanych w ramach programu motywacyjnego.

W piątek rano kurs akcji CD Projektu rośnie o 1,25 proc. Kwadrans po starcie sesji za jedną akcję płacono 403,50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czerwono na GPW, CD Projekt i Dino Polska pod presją

  Rekordowy wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce i gorsze nastroje na europejskich parkietach ciągną w dół warszawską giełdę. Indeksowi WIG20 najmocniej ciążą spadające akcje CD Projektu, które są najtańsze od lipca.

 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR