CD Projekt ujawnił daty premier Wojny krwi i Gwinta. Kurs akcji rośnie

Omawiane walory:

CD Projekt ujawnił, kiedy i na jakich urządzeniach zadebiutuje "Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści" i "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana". We wtorek po południu akcje spółki drożeją o ponad 5 proc.

(Fot. mat. prasowe)

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści w wersji na komputery PC zadebiutuje 23 października na platformie GOG. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One będą miały swoją premierę 4 grudnia.

– Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina. Premiera gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana jest zwieńczeniem projektu Homecoming, czyli największej w historii gry GWINT aktualizacji, która wprowadza szereg zmian mających na celu jeszcze bardziej podkreślić klimat znany z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a także uwzględnia opinie społeczności graczy GWINTA, zebrane w fazie publicznej bety produktu. – informuje spółka.

Prezes CD Projektu, Adam Kiciński jeszcze w sierpniu mówił, że Thronebreaker „rozrósł do całkiem sporych rozmiarów” i obecnie ma ponad 30 godzin rozgrywki. Dodał, że Gwint nadal pozostanie istotny w rozgrywce, ale sama gra będzie fabularna. Będzie sprzedawana w modelu stand-alone, czyli nie będzie wymagała instalacji Gwinta.

– Wojna Krwi to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina. Historia Wojny Krwi koncentruje się na Meve -zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii, która stojąc w obliczu wrogiej inwazji jest zmuszona wrócić na wojenną ścieżkę prowadzącą ją ku zemście i zagładzie. W trakcie kampanii gracze będą przemierzać nowe, pełne przygód i intrygujących postaci zakątki wiedźmińskiego świata i zbierać zasoby do rozbudowywania armii. Sprawdzą się także w epickich bitwach karcianych wykorzystujących mechaniki gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w nowy, nieoczekiwany sposób. – mówią twórcy gry.

>> CD Rockstar – omówienie sprawozdania i sytuacji fundamentalnej CD Projektu po II kw. 2018 r.

Informacja o dacie premier najnowszych produkcji studia nie przeszła bez echa wśród inwestorów. We wtorek kwadrans przed 14:00 kurs akcji CD Projektu rośnie o 5 proc. do 190 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR