X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CD Projekt w ramach wykupu menadżerskiego sprzedał cdp.pl

Opublikowano: 2014-11-27 15:03:38

Omawiane walory:

CDP.pl, najstarsza spółka z grupy CD Projekt sprzedana. Producent kultowej gry o przygodach Wiedźmina po listopadowej transakcji zmniejszył zaangażowanie kapitałowe z ponad 50 proc. do 8 proc. udziałów. Działającą na polskim rynku platformę do dystrybucji gier video i filmów odkupili pracownicy w ramach wykupu menadżerskiego.

Najwyżej wyceniony na warszawskim parkiecie producent gier komputerowych sprzedał cdp.pl. Spółka była odpowiedzialna za dystrybucję i działalność wydawniczą na krajowym rynku w grupie CD Projekt. Sprzedaż pakietu kontrolnego to element wykupu menadżerskiego rozpoczętego jeszcze w 2013 r. Wówczas pracownicy cdp.pl w ramach programu motywacyjnego zrezygnowali z nabycia akcji CD Projektu i wybrali pakiet 5 proc. udziałów w cdp.pl. Kolejny etap redukcji zaangażowania kapitałowego w spółce zależnej miał miejsce w maju 2014 roku. CD Projekt przedstawił do umorzenia 9 tys. udziałów, przez co jego zaangażowanie w kapitale zakładowym spadło do 50,2 proc. (502 udziały). Cena sprzedaży nie została ujawniona.

– Jak wcześniej wielokrotnie podkreślaliśmy strategia CD Projektu koncentruje się na działaniach o zasięgu globalnym – produkcji gier oraz cyfrowej dystrybucji realizowanej przez GOG.com. Cdp.pl od lat skupia się na rynku lokalnym, tutaj ma rozpoznawalną markę i realizuje własne cele strategiczne. – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Po listopadowej transakcji umorzenia 457 udziałów CD Projekt utracił kontrolę nad cdp.pl i od IV kwartału przestanie spółkę konsolidować. Za pakiet 457 udziałów producent gier komputerowych otrzyma 4,94 mln zł. Na koniec 2013 roku kapitał własny cdp.pl wynosił 17,4 mln zł, natomiast na koniec września tego roku 12,4 mln zł, co oznacza, że spółka w IV kwartale wykaże blisko jeden milion złotych straty z tytuł transakcji zbycia udziałów.>> Szczegóły transakcji znajdziesz w komunikacie

CDP.pl powstał maju 1994 r. Firma funkcjonowała początkowo pod nazwą CD Projekt. W początkowej fazie działalności koncentrowała się na dostarczaniu oprogramowania na płytach CD importowanych ze Stanów Zjednoczonych. Wkrótce podpisano pierwszą umowę na autoryzowaną dystrybucję gier American Laser Games.

CDP.pl powstał maju 1994 r. Firma funkcjonowała początkowo pod nazwą CD Projekt. W początkowej fazie działalności koncentrowała się na dostarczaniu oprogramowania na płytach CD importowanych ze Stanów Zjednoczonych. Wkrótce podpisano pierwszą umowę na autoryzowaną dystrybucję gier American Laser Games.

Ostatecznie CD Projekt ma 45 udziałów (8,29 proc.), które będzie mógł zbyć za 1,6 mln zł (opcja put). Ponadto giełdowa spółka otrzyma kwoty pomniejszone o wydatki poniesione przez cdp.pl z tytułu zasądzonych spornych kwot (lub podpisanych ugód) w sprawach z przeciwko sieci Empik. W tym wypadku łączna suma roszczeń opiewa na 10,4 mln zł. 

Obroty cdp.pl w 2013 roku wyniosły 61 mln zł, a spółka wygenerowała 7,2 mln zł zysku. Po dziewięciu miesiącach tego roku przychody ze sprzedaży wyniosły 45,4 mln zł, przy stracie netto na poziomie 3,5 mln zł. Cdp.pl jest wydawcą i dystrybutorem gier komputerowych i konsolowych oraz filmów. Na polskim rynku działa od 20 lat. Pierwotnie była to podstawowa działalność CD Projekt SA.

W czwartek akcje CD Projektu traca na wartości ponad 2 proc. Jeden walor w drugiej połowie sesji jest wyceniany na 17,49 zł. W listopadzie walory producenta gier komputerowych są na ponad 7 proc. plusie. Kluczową sprawą dla notowań CD Projektu jest premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która zaplanowana jest na 24 lutego 2015 r.

wykres_cdprojekt

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT)

 • Przecenione akcje CD Projektu kuszą maklerów

  Vestor DM w raporcie z 15 listopada podniósł zalecenie z neutralnie do kupuj i wycenił jedną akcję producenta gier wideo na 202 zł. Maklerzy nie ukrywają, że sukces Red Dead Redemption II podziałał na wyobraźnię i pokazał jak olbrzymi potencjał posiada Cyberpunk 2077.

 • Wyprzedaż banków topi WIG20 i mWIG40, w grze PGE i 11 bit studios

  Piątkowa sesja przynosi kolejną odsłonę wyprzedaży akcji banków, producentów gier i spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Zielonym przyczółkiem na warszawskim parkiecie są za to koncerny energetyczne, które kontynuują wzrosty z czwartku. 

 • Spadkowa sesja banków i producentów gier. Zielona oaza na PGE, Tauronie i Enerdze

  Sektor gamingowy z CD Projektem na czele oraz banki pociągnęły w dół warszawską giełdę. Dobrze radziły sobie za to koncerny energetyczne, ale dziś robiły tylko za przysłowiowy "kwiatek do kożucha". W dalszym ciągu dużo działo się na spółkach z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Zażarta walka o zatrzymanie spadków

  Wtorkowe stopy zwrotu z amerykańskich indeksów (S&P500 spadł o 0,15 proc.) nie oddają zupełnie przebiegu sesji, która obfitowała w duże wahania i co najmniej trzy zwroty akcji. Plusów nie umiały wygenerować także giełdy azjatyckie poza Tokio (Nikkei wzrósł o 0,2 proc.), ale znajdująca się rano dość głęboko pod kreską Europa przez cały dzień walczyła o powrót na dodatnie poziomy i wciąż ma na to szansę przed zamknięciem.

 • Sesja pod znakiem niespodzianki w PKB i krachu na spółkach Czarneckiego

  Znacznie lepsze od prognoz dane nt. PKB Polski za III kwartał 2018 roku ratują warszawską giełdę przed spadkami. W środę na pierwszym planie pozostaje afera wokół KNF oraz tąpnięcie na kursach akcji banków z grupy Leszka Czarneckiego.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku