Wielka mobilizacja w CD Projekcie na ostatniej prostej przed premierą Cyberpunka 2077

Omawiane walory:

Studio ogłosiło właśnie, że do czasu premiery gry zespoły będą pracować 6 dni w tygodniu. Spółka podtrzymuje, że Cyberpunk będzie gotowy na 19 listopada.

cyberpunk2077,cdprojekt,gry,crunch, premiera

CD Projekt wprowadzi 6-dniowy tydzień pracy przed premierą Cyberpunka 2077

O obowiązkowym 6-dniowym tygodniu pracy pierwszy poinformował dziennikarz agencji Bloomberg, który dotarł do maila rozesłanego do pracowników CD Projektu. Informację tę potwierdził Adam Badowski na Twitterze. Szef studia zaznaczył, że Cyberpunk 2077 właśnie trafił do certyfikacji, a sama decyzja o dodatkowym dniu pracy była „jedną z najtrudniejszych, jakie musiał podjąć”. To nawiązanie do wcześniejszych deklaracji, że studio zrobi wszystko, aby uniknąć tzw. crunchu.

Nadgodziny będą płatne. Badowski zaznaczył też, że podobnie jak w poprzednich latach 10 proc. z rocznego zysku wypracowanego przez CD Projekt w 2020 roku zostanie bezpośrednio przekazane zespołowi deweloperskiemu. Dodatkowy czas ma pozwolić na wyeliminowanie bugów i dopracowanie Cyberpunka 2077. Studio już dwa razy przekładało premierę gry (początkowo miała zostać wydana 16 kwietnia, a następnie 17 września) i nie chce robić tego po raz trzeci. Szczególnie, że jesienna data premiery gry (19 listopada) przypada także na okres, gdy do sprzedaży wejdą konsole nowej generacji.

– Podtrzymujemy datę premiery na 19 listopada. Na ostatniej prostej chcemy wyeliminować jak najwięcej bugów, dlatego zwróciliśmy się do ludzi o dodatkowy dzień pracy w tygodniu. Do premiery będziemy pracować nad tzw. patchem 0, który zostanie wydany razem z grą w dniu premiery – poinformował StockWatch.pl Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych.

>> Jeszcze 72 dni…- omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za II kw. 2020 r.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X / S.

W środę po południu kurs akcji spada o 2,7 proc. do 419,70 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi obecnie nieco ponad 40 mld zł.

– Dzisiejsze spadki na kursie akcji odczytuję bardziej jako korektę po ostatnich wzrostach. Sprawa crunchu nie powinna odgrywać większej roli, a rynek nie powinien być zbytnio nim zaskoczony. Crunch na ostatniej prostej przed premierą to standard w branży. Trzeba pamiętać, że Cyberpunk to naprawdę duży i skomplikowany projekt. Gra trafiła już do certyfikacji, a więc jest gotowa. Lada dzień powinna trafić też do tłoczni – komentuje Piotr Bogusz, analityk BM mBanku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czerwono na GPW, CD Projekt i Dino Polska pod presją

  Rekordowy wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce i gorsze nastroje na europejskich parkietach ciągną w dół warszawską giełdę. Indeksowi WIG20 najmocniej ciążą spadające akcje CD Projektu, które są najtańsze od lipca.

 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR