CD Projekt zatapia WIG20, tracą też inne spółki gamingowe

Omawiane walory:

Piątkowa sesja w Warszawie ma tylko jednego bohatera i to niestety negatywnego. Jest nim CD Projekt. Informacja o przesunięciu premiery gry Cyberpunk2077 wywołała tąpnięcie kursu spółki. Przy okazji tracą inne spółki gamingowe. Dobrą wiadomością jest to, że CD Projekt prawdopodobnie najgorsze ma już za sobą.

cd projekt, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Giełda w Warszawie jest dziś najsłabszym parkietem w Europie, gdzie po wczorajszych silnych wzrostach i nowych rekordach na Wall Street, królują wzrosty. O godzinie 10:37 indeks WIG20 spadał o 0,43 proc. do 2.164 pkt., WIG testował poziom 58.774 pkt. (-0,32 proc.), mWIG40 4.066 pkt. (-0,03 proc.), a sWIG80 12.628 pkt. (-0,03 proc.). Dla porównania, w tym samym czasie niemiecki DAX rósł o 0,7 proc., francuski CAC40 o 0,8 proc., a kontrakty terminowe na amerykański indeks S&P500 zyskiwały 0,2 proc.

Pogorszenie nastrojów przy ulicy Książęcej to głownie zasługa jednej spółki: CD Projekt. Wczoraj po sesji poinformowała ona, że przesuwa z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku premierę gry Cyberpunk2077. Decyzja ta podyktowana jest koniecznością zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

Inwestorzy zareagowali na tę wiadomość wyprzedażą akcji. Szczególnie, że jednocześnie na rynek dotarły informacje o obniżeniu przez analityków JPMorgan rekomendacji dla spółki do „neutralnie” z „przeważaj”, a inni analitycy zwracali uwagę, że jesień jest trudniejszym okresem wydawniczym dla gier oraz stawiali znak zapytania odnośnie częstotliwości wydawanych gier po 2021 roku.

Na otwarciu sesji akcje CD Projekt zostały przecenione o 10,1 proc. do 253,80 zł, żeby następnie spaść do 243 zł i po 1,5 godzinie handlu wrócić do poziomu 252,50 zł.

Przecena CD Projektu ściągnęła w dół indeks WIG20, w którym taniały akcje jeszcze 5 innych spółek, ale przede wszystkim mocno odbiła się na notowaniach subindeksu WIG-Games i innych spółek gaminowych. Subindeks ten spadał o 4,5 proc., ciągnięty w dół nie tylko przez CD Projekt, ale też przez pozostałe jego składowe. Aczkolwiek już w mniejszym stopniu. Akcje CI Games taniały o 1,9 proc., 11 bit studios o 1,7 proc., PlayWay o 1,6 proc., a Ten Square Games o 1 proc. Czerwono było również na innych spółkach gamingowych. Kurs BoomBit spadał o 4,8 proc., Jujubee o 2,4 proc., Vivid Games o 4,4 proc., The Farm 51 o 2,1 proc., a ECC Games o 2 proc.

Przesunięcia terminu premiery gier nie są czymś wyjątkowym. Również w przypadku CD Projektu. I to jest dobra wiadomość. Jeżeli przyjąć, że historia się powtórzy, to jesienny debiut gry Cyberpunk2077 nie załamie kursu. Co więcej, jeżeli przyjrzymy się jak np. w grudniu 2014 roku giełda zareagowała na przesunięcie premiery Wiedźmina, to można nawet postawić tezę, że dziś CD Projekt najgorsze ma już za sobą. Wtedy, po spadku na otwarciu o 10 proc., na zamknięciu akcje taniały „tylko” o 4,1 proc. Gdyby teraz było podobnie, to przy tych dobrych nastrojach dominujących na rynkach globalnych, giełda w Warszawie może zakończyć piątkową sesję w kolorach zielonych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR