CDRL planuje wypłacić dywidendę za 2019 r. na poziomie ok. 1 zł na akcję

Omawiane walory:

CDRL planuje wypłacić dywidendę za 2019 rok na poziomie ubiegłorocznym, czyli ok. 30 proc. skonsolidowanego zysku netto tj. ok. 1 zł na akcję, poinformował ISBnews wiceprezes Tomasz Przybyła.

CDRL, dywidendy, akcje

– Zakładamy, że za 2019 r. jak i za 2020 r. będziemy chcieli wypłacić dywidendę, której wysokość może być uzależniona od naszych wyników finansowych. Niemniej myślimy, że wysokość dywidendy za ten rok i kolejny będzie zbliżona do poprzednich lat, czyli ok. 1 zł za akcję – powiedział ISBnews Przybyła.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dodał, że spółka wypłaca dywidendę na poziomie ok. 30 proc. skonsolidowanego zysku netto. 

– Nie wykluczamy, że w kolejnym roku [za wyniki 2021 r.] wysokość dywidendy będzie znacznie wyższa od tej zakładanej na najbliższe lata – dodał wiceprezes. 

W czerwcu br. akcjonariusze CDRL zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 4,84 mln zł z zysku za 2018 r., co oznaczało wypłatę w wysokości 0,8 zł na akcję. Natomiast w ubiegłym roku akcjonariusze zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 6,05 mln zł tj. 1 zł na akcję, z zysku za 2017 r.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cdrl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR