CI Games: Rozważamy dalszą pracę przy kontynuacji serii SGW oraz Lords of the Fallen

Omawiane walory:

Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Marek Tymiński. Prezes CI Games na gorąco omówił najnowsze wyniki finansowe, skomentował premierę czwartej części Snipera oraz zarysował plany studia na kolejne kwartały.

cigames,tymiński,czat

Marek_Tymiński, prezes CI Games (Fot. spółka)

Tuż przed piątkowym czatem CI Games opublikował wyniki za III kwartał. W raporcie na fajerwerki nie ma co liczyć. Na poziomie netto i operacyjnym widnieje kilkumilionowa strata, a przychody są zbliżone do ubiegłorocznych. Taki obraz finansów nie jest żadnym zaskoczeniem, bo studio w minionym kwartale nie wydało żadnej nowej gry. Całość przychodów to efekt dotychczasowego portfolio, czyli SGW oraz Lords of the Fallen.

Języczkiem u wagi były natomiast wszelkie informacje dotyczące przyjęcia gry Sniper Ghost Warrior Contracts. Najnowsza produkcja warszawskiego studia zadebiutowała 22 listopada i jak na razie zbiera dużo wyższe oceny niż wszystkie poprzednie gry z serii. Średnia ocen na Metacritic wynosi 71 proc., a graczy – User Score na platformie Steam – 75 proc. Jak zapewnia prezes studia, nowy Sniper sprzedaje się też znacznie lepiej niż poprzednie części, ale na konkretne liczby trzeba poczekać.

– Jak będziemy mieć odpowiednią ilość danych ze wszystkich kluczowych kanałów sprzedaży, to wtedy podamy więcej informacji. Trudno mi jest dokładnie określić kiedy, ale najpóźniej na początku 2020 r. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby informacja była na tyle pełna, by mogła stanowić podstawę do szacowania przyszłej sprzedaży gry przez inwestorów – powiedział w rozmowie na żywo Marek Tymiński, prezes CI Games.

>> Zapis całego spotkania online z prezesem CI Games znajdziesz tutaj

Obecnie zespół deweloperski prowadzi prace nad trybem multiplayer SGWC, który planowany jest do wydania w grudniu br. Tryb wieloosobowy może mieć istotny wpływ na poziom sprzedaży.

W 2020 r. CI Games planuje kilka premier, ale nie podaje jeszcze dokładnych dat. Docelowo studio chce pracować nad dwoma dużymi grami jednocześnie. Jak zaznaczył prezes Tymiński, nie oznacza to, że nad obiema prace będą prowadzone w tym samym wymiarze (w sensie inwestycji w danym kwartale). Jeśli chodzi o gatunek FPS, to CI Games rozważa obecnie jedynie kontynuacje prac przy serii Sniper Ghost Warrior.

Rozważamy dalszą pracę przy kontynuacji serii SGW oraz prace nad kontynuacją Lords of the Fallen. Dlatego potrzebujemy się rozwijać jako studio – powiedział prezes warszawskiego studia.

Podczas czatu inwestorskiego padło się wiele pytań o kolejną część Lords of the Fallen. Kontynuacja dobrze przyjętego RPG-a z 2014 r. ma pod górkę. Początkowo produkcja drugiej części trafiła pod skrzydła niemieckiego studia Deck 13. Jednak w marcu 2015 roku CI Games rozwiązało umowę ze studiem. W 2017 roku kłopoty związane z fatalnym przyjęciem gry Sniper: Ghost Warrior 3 zepchnęły produkcję Lords of the Fallen na dalszy plan, a projekt nie wyszedł poza fazę koncepcyjną. W czerwcu 2018 r. wydawało się, że kryzys został zażegnany. CI Games podpisał umowę z amerykańskim studiem Defiant Studios, które rozpoczęło prace nad grą zupełnie od zera. Po niecałym roku i ta współpraca nie wypaliła.

– Zdecydowanie za wcześnie jest na ustalenie daty kontynuacji gry Lords of the Fallen. Nie będzie jej na pewno w 2020 roku, ale od przyszłego roku planujemy stopniowo coraz większe wydatki kwartalne na ten projekt – powiedział Tymiński.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. W piątek na zamknięciu sesji jedna akcja spółki kosztowała 0,89 zł. Od początku roku wycena spółki zarządzanej prze Marka Tymińskiego wzrosła o 8,5 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR