City Interactive znów na stratach, grozi kolejna obsuwa Snipera 2

Omawiane walory:

Producent gier zalicza kolejny kwartał pod kreską. Do tego sam przyznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo przesunięcia premiery Snajpera 2 w ramach pierwszego kwartału 2013 roku. Kurs traci w środę przed południem około 3 proc.

 W III kwartale strata netto grupy wyniosła 2,8 mln zł, wobec 6,7 mln zł zysku w analogicznym okresie 2011 roku. Strata widnieje także na poziomie EBIT i jest to -3,5 mln zł wobec 7,8 mln zł zysku rok wcześniej. Analitycy spodziewali się strat, ale mniejszych. Według konsensusu PAP miało to być odpowiednio 2,2 mln zł i 1,9 mln zł na minusie. Po trzech kwartałach 2012 r. narastająco strata operacyjna wyniosła 6,8 mln zł, a netto zbliżyła się do 7,5 mln zł. >> To kolejny zły kwartał producenta i dystrybutora gier – zobacz dla porównania jak wyglądał poprzedni.

Spadły także kwartalne przychody. W III kwartale 2012 roku wyniosły nieco ponad 10 mln zł, a rok wcześniej było to 23,1 mln zł. Największy udział w przychodach miała sprzedaż gry Sniper: Ghost Warrior po obniżonych cenach oraz premiera gry Dogfight 1942 w wersji na Xbox360 oraz PC, która od września tego roku dostępna jest w dystrybucji cyfrowej. W wynikach spółki razi także znaczący spadek marży zysku brutto ze sprzedaży do przychodów – regres z 50 proc. na 25 proc.

– Spadek marży jest efektem sukcesywnych obniżek cen gry Sniper: Ghost Warrior na wszystkie platformy związanych z cyklem życia gry, podczas gdy sprzedaż gry na konsole PlayStation®3 w analogicznym okresie 2011 roku realizowana była po cenach standardowych. – czytamy w raporcie. >> Cały komunikat z raportem jest tu.

Na koniec września 2012 roku stan środków pieniężnych grupy wynosił 18,4 mln zł i wzrósł w porównaniu do stanu z końca czerwca o 9,8 mln zł. W trzecim kwartale grupa wygenerowała nadwyżkę gotówki z działalności operacyjnej w wysokości 2,2 mln zł. Spółka dominująca wyemitowała też obligacje, z których pozyskano 14,5 mln zł. Następnie 30 października miała miejsce kolejna emisja obligacji, która została przeprowadzona jako uzupełnienie poprzedniej. Celem emisji było przede wszystkim sfinansowanie wydatków związanych z premierą gry Sniper: Ghost Warrior 2. >> Gra jest na ukończeniu i niedawno była prezentowana inwestorom instytucjonalnym.

Spółka pracuje nad tym projektem od ponad dwóch lat. Oficjalna premiera Snajpera 2 po kilku przesunięciach zaplanowana jest na 15 stycznia 2013 roku. Jednak jak czytamy w ostatnim raporcie kwartalnym, także i ten termin jest zagrożony.

– Premiera gry Sniper: Ghost Warrior 2 planowana jest na 15 stycznia 2013 roku, natomiast na dzień przekazania niniejszego raportu według wiedzy posiadanej przez zarząd emitenta istnieje duże prawdopodobieństwo, że premiera gry zostanie nieznacznie przesunięta w ramach pierwszego kwartału 2013 roku. W przypadku podjęcia ostatecznej decyzji emitent poinformuje o nowej dacie w raporcie bieżącym. – napisano w raporcie.

>> Ryzyko nie dotrzymania harmonogramów produkcyjnych i wydawniczych versus kompromis co do jakości jest jednym z najważniejszych ryzyk związanych z branżą gier >> Pisaliśmy o tym w raporcie branżowym ponad dwa lata temu, gdy zaczęła się moda na spółki growe.

W pierwszym kwartale 2013 roku City Interactive wypuści też grę Alien Fear, osadzoną w realiach science-fiction. Kolejnym projektem w fazie produkcji jest gra z gatunku First Person Shooter osadzona w realiach II Wojny Światowej o nazwie Enemy Front.

Na czwartkowej sesji po prezentacji wyników kurs producenta gier traci około 3 proc., ale przy niewielkich obrotach. Jednak spadek kursu obserwowaliśmy już od połowy października. Wcześniej notowania wykonały kilkutygodniowy rajd z 17 zł na 25 zł, obecnie są poniżej 20 zł.

>> Analiza wskaźnikowa od dawna wskazuje na znaczne przewartościowanie akcji w stosunku do benchmarków. >> Sprawdź jak wygląda obraz fundamentalny spółki na stronie analitycznej w StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CI Games sfinansuje produkcję dwóch tytułów emisją obligacji

  Producent i dystrybutor gier pozyskał z emisji papierów dłużnych 5,7 mln zł. Środki mają być wydane głównie na dokończenie produkcji, promocji i dystrybucji gier Enemy Front oraz Lord of the Fallen.

 • Kursy CD Projekt i CI Games szukają równowagi po wynikach

  Giełdowi producenci gier z głównego parkietu zaprezentowali wyniki lepsze niż oczekiwał rynek. W efekcie zdołowany kurs CI Games próbuje odbijać, a notowania CD Projektu starają okopać się na wysokich poziomach.

 • Konflikt w Syrii szkodzi rynkom, w grze PZU, CI Games i ZM Kania

  We wtorek na giełdach obserwujemy solidne spadki. Jednym z głównych czynników ryzyka jest wzrost napięcia związanego z sytuacją w Syrii, gdzie użyto broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Na dzisiaj zaplanowano również publikację ważnych danych makro, takich jak indeks IFO w Niemczech oraz Conference Board w USA.

 • Małe spółki utrzymują formę, w grze KGHM, Hawe i City Interactive

  W poniedziałek rano obserwujemy na warszawskiej giełdzie nieznaczne spadki. Osiągnięcie przez indeksy lokalnych szczytów w połączeniu ze znacznym wykupieniem rynku sugeruje, że przyszedł czas na mocniejszą korektę. W kalendarzu makro brakuje publikacji, które mogłyby dać impuls do kontynuacji zwyżki.

 • Raport: Polskie gry jadą na Gamescom 2013

  Już pod koniec sierpnia polscy producenci gier pokażą na targach w Kolonii swoje tytuły, którymi chcą zawojować świat. Rynek już ruszył do gry pod sukcesy niektórych z nich. Sprawdziliśmy co zabiorą do Niemiec polskie spółki z branży elektronicznej rozrywki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR