Columbus Energy kupi 13 spółek realizujących projekty PV o mocy ok. 153,87 MWp

Omawiane walory:

Columbus JV1 - spółka zależna Columbus Energy - zawarł dwie umowy nabycia 100 proc. udziałów w łącznie 13 spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 153,87 MWp. Wartość obu transakcji to 28,6 mln euro. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o blisko 8 proc., a za jeden walor płacono 65,30 zł.

Fot. Pexels

– Spółka zależna, tj. Columbus JV1 sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (dalej: Columbus JV1) zawarła umowę nabycia 100 proc. udziałów (dalej: umowa 1) w spółkach: SPower Jabłoń sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Januszkowice sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Klimki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Konopczyn sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower KRRO 8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Neklasp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Różan sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Trękusek sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower KZDK 5 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej łącznie zwane: spółki projektowe 1) realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 23,87 MWp (przedsięwzięcia znajdują się w fazie budowy) – czytamy w komunikacie.

Umowa 1 ma charakter warunkowy i wchodzi w życie po podpisaniu umowy przedłużenia, regulującej warunki spłaty obligacji serii B wyemitowanych przez sprzedającego, o łącznej wartości nominalnej 12,5 mln euro, na mocy której Columbus JV1 poręczył za zobowiązanie sprzedającego do spłaty tych obligacji. W przypadku gdy umowa przedłużenia nie zostanie zawarta do 4 grudnia 2020 r., umowa 1 zostaje rozwiązana.

– Ponadto, Columbus JV1 zawarł umowę nabycia 100 proc. udziałów (dalej: umowa 2) w spółkach: Ecowolt 14 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie oraz Ecowolt 12 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie (dalej łącznie zwane: spółki projektowe 2) realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych o łącznej mocy do ok. 130 MW (przedsięwzięcia znajdują się w fazie uzyskiwania warunków przyłączeniowych) – czytamy dalej.

Kwota nabycia udziałów wynosi łącznie 28,6 mln euro.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Columbus)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR