Cyfrowy Polsat proponuje wypłatę blisko 595 mln zł dywidendy

Omawiane walory:

Medialno-telekomunikacyjny koncern Zygmunta Solorza po krótkiej przerwie chce wznowić wypłatę dywidendy. W tym roku do podziału ma trafić łącznie 594,777 mln zł. Proponowane 0,93 zł na akcję przy obecnym kursie daje stopę dywidendy w okolicach 3,6 proc.

Na tegoroczną wypłatę zarząd Cyfrowego Polsatu chce przeznaczyć 488,52 mln zł z zysku za 2018 r. oraz 106,25 mln zł z kapitału zapasowego. Łączna kwota rekomendowanej dywidendy wynosi 594,78 mln zł, tj. 0,93 zł na jedną akcję. Proponowany dzień dywidendy to 1 lipca. Wypłata ma nastąpić w dwóch transzach. Pierwsza w kwocie 0,45 zł na akcję ma trafić do akcjonariuszy 3 lipca, a druga w wysokości 0,48 zł – 1 października.

W opinii zarządu spółki proponowana do wypłaty w roku 2019 kwota dywidendy nie zaburza koncepcji dalszego rozwoju grupy, umożliwiając równocześnie kontynuację sukcesywnego jej oddłużania.

Raport: Spółki z WIG20 wypłacą ponad 12 mld zł dywidend w 2019 r. >>> KLIKNIJ

Przypomnijmy, że Zygmunt Solorz jeszcze w lutym br. zaproponował, aby przez najbliższe trzy lata spółka wypłaciła w ramach dywidend łącznie co najmniej 1,8 mld zł. Postulat większościowego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu zakładał ustalenie rocznej kwoty dywidendy na poziomie minimum 4 proc. liczonych ze średniej kapitalizacji spółki z grudnia 2018 roku, czyli około 0,93 zł na akcję. Tak skalkulowana nominalna roczna kwota nowej dywidendy ma być płacona przez spółkę przez trzy kolejne lata. Poprzednim razem Cyfrowy Polsat dzielił się zyskiem w 2017 r. Wówczas spółka wypłaciła po 0,32 zł na walor (stopa 1,24 proc.). Wcześniej dywidenda pojawiła się dopiero w 2014 r. >> Kalendarium dywidend Cyfrowego Polsatu znajdziesz tutaj

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r. We wtorek kurs akcji medialno-telekomunikacyjnego koncernu rośnie o 1,6 proc. do 26 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi 16,4 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CYFRPLSAT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR