Cyfrowy Polsat zacieśnia współpracę z Asseco Poland. Solorz kupi 21,95 proc. akcji informatycznej spółki

Omawiane walory: ,

Cyfrowy Polsat ogłosił zamiar nabycia do 21,95 proc. akcji Asseco Poland za 65 zł za jedną akcję. Spółki nie planują połączenia i mają nadal działać autonomicznie, mają natomiast stworzyć bogatą ofertę zaawansowanych usług telekomunikacyjnych i informatycznych. Po pierwszej godzinie handlu kurs Acceco reaguje wzrostem o 11 proc., a Polsatu spadkiem o 5 proc.

Cyfrowy Polsat, Asseco Poland, akcje, informatyka, media

(Fot. spółka)

Podmiotem pośredniczącym w realizacji zaproszenia będzie Trigon Dom Maklerski. Zapisy potrwają od 19 do 23 grudnia. Data transakcji zaplanowana jest na 30 grudnia.

Nabycie akcji Asseco zostanie sfinansowane ze środków własnych lub środków dostępnych w ramach zadłużenia finansowego.

– W przypadku złożenia w ramach zaproszenia ofert sprzedaży na liczbę akcji Asseco większą niż 18.054.800 akcji, zarząd emitenta, przed podjęciem decyzji o nabyciu akcji spółki Asseco w ramach zaproszenia, zapewni udział innego podmiotu lub podmiotów kontrolowanych przez Zygmunta Solorza, które nabędą, na warunkach określonych w zaproszeniu, akcje spółki Asseco w liczbie przewyższającej liczbę podaną powyżej, na które złożono oferty sprzedaży – czytamy w komunikacie.

Po realizacji i rozliczeniu zaproszenia, w zależności od jego wyników, emitent zamierza prowadzić z Adamem Góralem (prezes i największy akcjonariusz Asseco Poland) negocjacje w celu zawarcia umowy akcjonariuszy spółki Asseco. Wejście w życie ewentualnej Umowy Akcjonariuszy będzie uwarunkowane uzyskaniem odpowiednich zgód regulacyjnych, jeśli takie będą wymagane.

– Emitent postanowił również o kontynuacji negocjacji ze spółką Asseco dotyczących rozszerzenia zakresu dotychczasowej współpracy pomiędzy emitentem i spółkami z grupy kapitałowej Emitenta a spółką Asseco w scenariuszu nabycia przez emitenta znaczącego pakietu akcji spółki Asseco – dodano także.  

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dla Grupy Cyfrowego Polsatu Asseco może więc stać się głównym partnerem technologicznym, wspierającym rozwój i utrzymanie jej systemów informatycznych. Z drugiej strony, specjalistyczne usługi telekomunikacyjne Grupy Cyfrowego Polsatu mogą poszerzyć ofertę zaawansowanych usług Asseco Poland.

Zacieśnienie współpracy Asseco Poland i Cyfrowego Polsatu może posłużyć zwiększeniu konkurencyjności obu grup, uważa prezes Asseco Adam Góral. Zwrócił się do inwestorów o pozytywną reakcję na ofertę Cyfrowego Polsatu dotyczącą zakupu akcji Asseco Poland.

– Zarząd Cyfrowego Polsatu zwrócił się do nas z propozycją rozpoczęcia rozmów w sprawie zacieśnienia współpracy w zakresie budowy i obsługi przez Asseco Poland systemów informatycznych dla poszczególnych firm tworzących Grupę. Asseco Poland dysponuje zarówno produktami, jak i potencjałem merytorycznym, który mógłby doprowadzić Grupę Cyfrowego Polsatu do najlepszych rozwiązań w sferze IT, dlatego propozycję tę przyjęliśmy z wielką satysfakcją – napisał Góral w liście do akcjonariuszy.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Spółka jest notowana na GPW od 1998 roku. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT assecopol, CYFRPLSAT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Deweloperzy cyfryzują sprzedaż mieszkań

  Pandemia koronawirusa przenosi cały proces sprzedaży mieszkań do Internetu. Echo Investment proponuje spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości, wybór mieszkania, negocjacje zapisów umowy rezerwacyjnej w systemie CRM i na koniec – zdalne podpisanie umowy rezerwacyjnej.

 • Nowe rekomendacje dla akcji Cyfrowego Polsatu, Play i Orange Polska

  Konrad Księżopolski, szef Działu Analiz Haitong Banku, w raporcie z 24 marca zaktualizował rekomendacje dla Cyfrowego Polsatu, Play Communications i Orange Polska.

 • EBOR zainwestował 200 mln zł w zielone obligacje Cyfrowego Polsatu

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wsparł pierwszą korporacyjną emisję zielonych obligacji w Polsce inwestując 200 mln zł (47 mln euro) w emisję obligacji grupy Cyfrowy Polsat.

 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • WIG20 choruje na wirus przeceny, w grze Mercator i PGE W piątek z godziny na godzinę warszawskie indeksy pogłębiają przecenę. Pogorszenie nastrojów ma też miejsce na innych europejskich parkietach. Wspólnym mianownikiem są nowe przypadki zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii i słabsze od oczekiwań dane makroekonomiczne.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR