Dariusz Miłek rezygnuje z funkcji prezesa CCC, chce przejść do rady nadzorczej

Omawiane walory:

Dariusz Miłek złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu CCC i z członkostwa w zarządzie oraz zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Zostanie ona rozpatrzona na walnym zgromadzeniu zwołanym na 11 kwietnia br.

Dariusz Miłek rezygnuje z funkcji prezesa CCC, przejdzie do rady nadzorczej

– Zgodnie z oczekiwaniem prezesa Dariusza Miłka jego planowane przejście do rady nadzorczej i zwolnienie z części bieżących obowiązków, będzie miało pozytywny wpływ na jego zaangażowanie w kluczowe sprawy spółki. Obejmując funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, Dariusz Miłek będzie miał możliwość spojrzenia z wyższej perspektywy na sprawy spółki i zwiększyć koncentrację na obszarach, które mają największy potencjał wpływu na wzrost wartości firmy, takie jak rozwój produktu i dalsza ekspansja. Wprowadzone zmiany pozwolą również powierzyć większą odpowiedzialność operacyjną zarządowi i kadrze menadżerskiej – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednocześnie CCC poinformowało, że prezes Miłek zgłosił kandydaturę Marcina Czyczerskiego (aktualnie wiceprezesa ds. finansowych) na prezesa zarządu. Kandydatura ta uzyskała w dyskusji aprobatę rady nadzorczej i będzie formalnie głosowana 8 marca 2019 r.

W osobnym komunikacie spółka podała, że 11 kwietnia br. akcjonariusze zdecydują o powołaniu Dariusza Miłka na członka rady nadzorczej, a także o odwołaniu Wiesława Olesia ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej i przekazaniu tej funkcji Miłkowi.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR