DM BOŚ obniżył cenę docelową Ten Square Games do 667 zł za akcję

Omawiane walory:

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, w raporcie z 25 marca podtrzymał rekomendację długoterminową fundamentalną kupuj dla Ten Square Games. Wycena akcji w horyzoncie 12-miesięcznym została obniżona z 776 zł do 667 zł za akcję.

tsgames, akcje, rekomendacje, gaming,

DM BOŚ obniżył cenę docelową Ten Square Games do 667 zł za akcję

W poprzednim raporcie analityk zakładał, że w styczniu powinna powrócić dodatnia dynamika m/m przychodów ze sprzedaży Fishing Clash. Jednak wygląda na to, że nastąpi to 2 miesiące później, czyli w marcu. Tomasz Rodak podchodzi do gry bardziej konserwatywnie i obniżył prognozę przychodów na rynkach zachodnich dla lat 2021-23 o 17-21 proc. Analityk zakłada, że kwartalne przychody z FC w IV kw. 2023 roku mogą osiągnąć 151 mln zł, co jest wynikiem o 8 proc. niższym od rekordowych przychodów notowanych w III kw. 2020 roku.

Z drugiej strony, analityk jest pozytywnie zaskoczony przychodami z gry Hunting Clash, które w okresie styczeń-luty br. wyniosły 15,7 mln zł przebijając oczekiwania o 112 proc.

– Dlatego też podwyższamy prognozę przychodów dla Hunting Clash w latach 2021-23 o 57 proc. – 136 proc. Oczekujemy, że dynamiczny wzrost sprzedaży tej gry pozwoli spółce zmniejszyć nieco zależność od pojedynczego produktu – nasze prognozy wskazują, że w przypadku Fishing Clash udział przychodów na rynkach zachodnich spadnie z 86 proc. w IV kw. 2020 roku do 72 proc. w IV kw. 2021 i do 53 proc. w IV kw. 2023 roku i stanie się to bez wpływu jakiejkolwiek nowej gry, która mogłaby zostać wydana w tym okresie – czytamy w raporcie przygotowanym przez Tomasza Rodaka, analityka DM BOŚ.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Analitykowi podoba się harmonogram projektów obejmujący obecnie 6 gier. Ekspert nie wyklucza soft launchu w przypadku 3-4, a największe nadzieje budzi Undead Clash. Jest to kolejny tytuł z gatunku gier clash, gdzie spółka odnosi swoje największe sukcesy, zatem inwestorzy mogą liczyć na kolejny udany projekt. Jednocześnie Rodak nie uwzględnił tej gry w prognozach finansowych, chociaż podkreśla, że sukces którejkolwiek z 6 nowych gier byłby silnym pozytywnym sygnałem dla rynku.

Zważywszy na (i) obniżone prognozy dla FIshing Clash, (ii) dalsze opóźnienie w dopuszczeniu na rynek chiński oraz (iii) korektę o odroczone przychody analityk obniżył prognozę skor. zysku netto o 25 proc./22 proc./18 proc. na 2021/2022/2023 rok. Pod wpływem obniżonych prognoz 12-miesięczna wycena docelowa dla TSG maleje o 14 proc. do 667 zł na akcję (poprzednio 776 zł). W oparciu o nasze prognozy spółka jest obecnie notowana przy skor. wskaźniku P/E na 2021 rok na poziomie 18x, co implikuje 28 proc. dyskonto względem zagranicznych spółek porównywalnych.

– Uważamy, że obserwowana ostatnio słabość kursu akcji TSG wynika ze słabości najważniejszej gry. Niemniej wydaje się, że w marcu powinniśmy być świadkami poprawy przychodów ze sprzedaży Fishing Clash rzędu 5-15 proc. m/m, co może spowodować zmianę sentymentu względem walorów spółki. Dlatego też podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną kupuj i krótkoterminową relatywną do rynku przeważaj – czytamy w raporcie.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

Rekomendacja dla Ten Square Games powstała 25 marca 2021 r. Autorem rekomendacji jest Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o TSGAMES)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR