Dom Development rekomenduje 9,50 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Dom Development podtrzymuje rekomendację przeznaczenia części zysku za 2019 rok na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy tj. 9,5 zł dywidendy na jedną akcję.

domdev, dywidendy, rekomendacja, budownictwo,

Dom Development rekomenduje 9,50 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

– Zarząd spółki podtrzymuje pierwotną rekomendację z dnia 6 marca 2020 roku i wnioskuje, aby część zysku netto spółki za rok 2019 w kwocie 239.575.009 zł przeznaczona została na wypłatę dywidendy akcjonariuszom spółki, co oznacza dywidendę w kwocie 9,50 zł na każdą akcję. Łączna kwota rekomendowanej wypłaty stanowi 94 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej Dom Development za 2019 r. – czytamy w komunikacie.

Ponadto jako dzień dywidendy z zysku za rok 2019 zarząd proponuje ustalić 7 września 2020 roku, zaś jako dzień wypłaty dywidendy proponuje ustalić 14 września 2020 r.

– Zarząd spółki rekomenduje, aby pozostała część zysku netto spółki za rok 2019 w kwocie 65.089.927,64 zł przeznaczona została na powiększenie kapitału zapasowego spółki. Decyzja o podtrzymaniu rekomendowanej kwoty dywidendy z zysku za 2019 rok została podjęta przez zarząd po uwzględnieniu danych z ostatnich 5 miesięcy dotyczących wpływu COVID-19 na działalność i finanse spółki oraz odzwierciedla jej wysoką płynność i silny bilans – czytamy także.

Rekomendowana dywidenda jest zgodna z polityką dywidendową Dom Development, a zarząd podtrzymuje intencję wypłacania akcjonariuszom spółki jak najwyższych dywidend przy jednoczesnym utrzymaniu silnego bilansu i wysokiej płynności.

– W ocenie zarządu, wysoki zwrot z kapitału własnego (ROE) spółki oraz jej grupy umożliwi utrzymanie się w czołówce spółek notowanych na GPW pod względem stopy dywidendy przy jednoczesnym przeznaczaniu części zysków na wzmocnienie jej bilansu – podsumowano w komunikacie.

Dom Development – jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce – jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2019 r. sprzedał 3.661 lokali.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT domdev, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR