Duże zmiany w CreativeForge Games. Spółka ma nowego prezesa i plan działania

Omawiane walory: ,

CreatvieForge Games staje na nogi po kadrowym trzęsieniu ziemi. Spółka ma nowego prezesa, plan działania na kolejne miesiące, a w akcjonariacie ujawnił się cypryjski fundusz.

Kolejka graczy do stoiska z grą Phantom Doctrine na targach w Bostonie. (Fot. CFG)

Początek roku to istna rewolucja w CreativeForge Games. W styczniu spółka dosłownie znalazła się na zakręcie. Z funkcji prezesa zrezygnował Kacper Szymczak, a zaraz potem niemal cały zespół deweloperów. Dzięki wsparciu PlayWay, studio szybko pozbierało się. W tym tygodniu stery w CFG objął Piotr Karbowski, członek rad nadzorczych Pixel Flipper Sp. z o.o. i Ragged Games, które należą do PlayWay. Ponadto nowy prezes CFG od marca 2018 r. do stycznia 2019 był również szefem spółki PlayWay Estonia OU, a także przez ostatnie 7 pracował jako konsultant w PlayWay. Można więc rzec, że spełniły się wcześniejsze zapowiedzi CFG o zacieśnieniu współpracy z głównym akcjonariuszem.

Spółka przedstawiła też plan działania na najbliższych kilka miesięcy. Studio nadal chce tworzyć gry strategiczne i taktyczne, ale z założeniem znacznie mniejszych budżetów niż to dotychczas miało miejsce.

Zespół deweloperski ukończył prace fazę preprodukcji nad grą Aircraft Carrier Survival. Prawdopodobnie jest to jeden z trzech tytułów będących w fazie preprodukcji, o których mówiła spółka jeszcze w styczniu.

– Do końca lutego nastąpi zbadanie potencjału sprzedażowego ww. tytułu. W przypadku powodzenia preprodukcji planowane jest rozpoczęcie tworzenia danej gry, oraz budowania wishlisty w oparciu o graczy tytułu UBOAT – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nowy zespół deweloperów rozpoczął z kolei prace nad nową produkcją studia. Ma to być gra taktyczno-strategiczna, a jej prezentacja ma nastąpić jeszcze w tym roku. Z kolei druga produkcja, nad którą prace zostały rozpoczęte jeszcze w 2018 roku, czeka na przydzielenie jej nowego zespołu.

– Do spółki zgłosiło się kilka zespołów deweloperskich zainteresowanych kontynuacją produkcji ww. gry. Zarząd jest w trakcie rozmów i ustalania warunków potencjalnej współpracy – informuje CFG.

CFG podpisało również list intencyjny w sprawie stworzenia przez zewnętrzny zespół deweloperski gry o roboczym tytule Hard West 2. Według wstępnych ustaleń, deweloper zagwarantował sobie wpływy w wysokości 50 proc. przychodu z gry w zamian za przekazanie licencji przy braku uczestnictwa w kosztach tworzenia produkcji. Spółka poinformowała również o rozmowach z innym deweloperem ws. wydania pierwszej części Hard West z 2015 r. w wersji mobilnej. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CreativeForge Games

W segmencie wydawniczym CFG zdecydowanie stawia na zacieśnienie współpracy z PlayWay-em. Prowadzone są rozmowy nad wydaniem przez CFG gry taktycznej Egypt – Hard Ancient Life. Ponad to spółka informuje, że chcąc zbudować silne portfolio dla gier strategicznych, pierwszeństwo będą miały gry z grupy PlayWay, a dopiero potem gry studiów zewnętrznych. Poza tym warszawskie studio ma pomóc w sprawdzaniu potencjału sprzedażowego, testowaniu gier przez PlayWay Testing Center, a także udzielić wsparcia w marketingu, działalności wydawniczej, sprzedaży i kontaktach międzynarodowych.

Na koniec warto odnotować, że w akcjonariacie spółki ujawnił się cypryjski fundusz Capeman Investments Limited, który przekroczył próg 5 proc. zaangażowania. 18 lutego fundusz nabył 225 tys. akcji studia, co stanowi 8,44 proc. udziału w kapitale zakładowym CreativeForge Games.

CreativeForge Games to studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. CFG tworzy autorskie projekty, koncentrując się w danym momencie na jednej, kluczowej produkcji. Przy dotychczas wyprodukowanych grach, spółka korzystała z globalnych wydawców – partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Stosownie do zakresu porozumień zawieranych z wydawcami, wnoszą oni ekspertyzę z zakresu relacji z mediami, marketingu i sprzedaży, a także własne kontakty i porozumienia z szeroko pojętymi partnerami biznesowymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cfg, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR