Dwie nowe rekomendacje dla PGE, rozjazd o 20 proc.

Omawiane walory: , , ,

Na rynek trafiły dwie rekomendacje dla energetycznej spółki. Jedna zakłada 20-proc. potencjał do wzrostów, druga jest na poziomie aktualnego kursu.

Analitycy UniCredit wznowili wydawanie rekomendacji dla PGE od zalecenia trzymaj. Jednocześnie cenę docelową ustalono na 18,2 zł. Jeszcze wyżej energetyczną spółkę wyceniają analitycy Raiffeisena. W raporcie z 26 września podnieśli rekomendację dla akcji PGE z trzymaj do kupuj. Wycenę walorów ustalono na poziomie 22 zł, co oznacza ścięcie o 3 złote w stosunku do poprzednich szacunków brokera.

W tym samym raporcie Raiffeisena podtrzymał rekomendacje kupna dla Enei i CEZ oraz zalecenie trzymaj dla Tauronu. Jednocześnie dla każdej z tych spółek obniżono ceny docelowe odpowiednio do 18,5 zł, 800 CZK i 5,5 zł.

– Po  mieszanym sezonie wynikowym pozostajemy ostrożni jeśli chodzi o sektor energetyczny, gdyż perspektywy makroekonomiczne się pogarszają, a doświadczenia z przeszłości pokazują, że wytwórcy energii nie są tak odporni na pogarszające się wskaźniki makro jak przed liberalizacją rynku europejskiego – napisano w raporcie, jak donosi PAP.

Dziś akcje PGE wyraźnie rosną . Po południu zwyżka przekraczała nawet 5 proc., a kurs doszedł do 18,39 zł i nieco osłabł. Jednak akcje spółki mają co odrabiać, bo w ciągu ostatnich trzech miesięcy straciły na wartości blisko 30 proc. We wtorek rosną także notowania innych spółek energetycznych. Równie dobrze jak PGE radził sobie Tauron. Tu także w trakcie sesji obserwowaliśmy ponad 5-proc. wybicie. W wypadku CEZ i Enei wzrosty były mniejsze.

PGE miało w I półroczu 2,3 mld zł zysku netto wobec 1,8 mld rok wcześniej. Przychody wzrosły do 13,9 mld zł z 10,1 mld. Spółka utrzymuje wysoki rating kredytowy AA+ nadawany przez StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CEZ, Enea, PGE, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PGE nie wypłaci dywidendy w tym roku

  Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacania dywidendy z zysku za rok 2019.

 • Kapitał płynie na GPW, realizacja zysków na CD Projekcie i Dino Polska

  Polska giełda złapała wiatr w żagle i obecnie jest najwyżej od końcówki lutego. Sytuacja na wykresach poszczególnych indeksów sugeruje dalsze wzrosty. Mocno zyskuje też złoty, który jest najsilniejszy od dwóch miesięcy.

 • Enea miała wstępnie 423 mln zł zysku netto w 2019 r.

  Grupa ENEA wypracowała 15,8 mld zł przychodów ze sprzedaży netto, 3,41 mld zł EBITDA i 423 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej w 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W środę kurs akcji spółki rośnie o 5,5 proc.

 • PGE miała 432 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  Polska Grupa Energetyczna odnotowała 432 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 585 mln zł zysku rok wcześniej.

 • CD Projekt ratuje WIG20, w tle potężna przecena Nextbike

  Doniesienia ze spółek zdominowały środowy poranek na GPW. Ponad 40-proc. przecenę notuje Nextbike Polska, które które ogłosiło niewypłacalność. Temat Ostrołęki C psuje krew akcjonariuszom Energi, Enei i Orlenu, a polityka odciska swe piętno na notowaniach OncoArendi Therapeutics. Wzrosty WIG20 to jednak przede wszystkim zasługa CD Projektu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR