Dwie nowe rekomendacje dla PGE, rozjazd o 20 proc.

Omawiane walory: , , ,

Na rynek trafiły dwie rekomendacje dla energetycznej spółki. Jedna zakłada 20-proc. potencjał do wzrostów, druga jest na poziomie aktualnego kursu.

Analitycy UniCredit wznowili wydawanie rekomendacji dla PGE od zalecenia trzymaj. Jednocześnie cenę docelową ustalono na 18,2 zł. Jeszcze wyżej energetyczną spółkę wyceniają analitycy Raiffeisena. W raporcie z 26 września podnieśli rekomendację dla akcji PGE z trzymaj do kupuj. Wycenę walorów ustalono na poziomie 22 zł, co oznacza ścięcie o 3 złote w stosunku do poprzednich szacunków brokera.

W tym samym raporcie Raiffeisena podtrzymał rekomendacje kupna dla Enei i CEZ oraz zalecenie trzymaj dla Tauronu. Jednocześnie dla każdej z tych spółek obniżono ceny docelowe odpowiednio do 18,5 zł, 800 CZK i 5,5 zł.

– Po  mieszanym sezonie wynikowym pozostajemy ostrożni jeśli chodzi o sektor energetyczny, gdyż perspektywy makroekonomiczne się pogarszają, a doświadczenia z przeszłości pokazują, że wytwórcy energii nie są tak odporni na pogarszające się wskaźniki makro jak przed liberalizacją rynku europejskiego – napisano w raporcie, jak donosi PAP.

Dziś akcje PGE wyraźnie rosną . Po południu zwyżka przekraczała nawet 5 proc., a kurs doszedł do 18,39 zł i nieco osłabł. Jednak akcje spółki mają co odrabiać, bo w ciągu ostatnich trzech miesięcy straciły na wartości blisko 30 proc. We wtorek rosną także notowania innych spółek energetycznych. Równie dobrze jak PGE radził sobie Tauron. Tu także w trakcie sesji obserwowaliśmy ponad 5-proc. wybicie. W wypadku CEZ i Enei wzrosty były mniejsze.

PGE miało w I półroczu 2,3 mld zł zysku netto wobec 1,8 mld rok wcześniej. Przychody wzrosły do 13,9 mld zł z 10,1 mld. Spółka utrzymuje wysoki rating kredytowy AA+ nadawany przez StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CEZ, Enea, PGE, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR