Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: CEZ

 • 02 lipca 2019

  Nowe rekomendacje dla 5 spółek energetycznych

  Kamil Kliszcz, dyrektor departamentu analiz DM mBanku zalecił kupno akcji Enei, Energi, PGE i Tauronu. W wypadku CEZ-u analityk podniósł zalecenie do akumuluj, a cenę docelową podwyższył o 6 proc.

 • 27 maja 2019

  CEZ będzie przeznaczać 80-100 proc. zysków grupy na dywidendę

  Rada dyrektorów ČEZ zaktualizowała politykę dywidendową, przewidując, że na dywidendę będzie przeznaczane 80-100 proc. skorygowanego skonsolidowanego zysku netto rocznie zamiast dotychczasowych 60-100 proc. zysku.

 • 14 maja 2019

  CEZ rekomenduje 24 CZK dywidendy na akcję za 2018 r.

  Zarząd CEZ zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę 12,9 mld CZK w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję przypadną 24 CZK brutto, poinformował prezes Daniel Beneš.

 • 07 maja 2019

  14 czarnych koni sezonu wyników za I kwartał wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.

 • 27 czerwca 2018

  CEZ wypłaci 17,75 mld CZK dywidendy

  Akcjonariusze CEZ zdecydowali o przeznaczeniu 17,75 mld CZK z zysku netto za 2017 r. i zysków zatrzymanych na dywidendę, tj. o wypłacie 33 CZK na akcję, wynika z uchwał podjętych na walnym zgromadzeniu.

 • 26 kwietnia 2018

  CEZ rekomenduje 33 CZK dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd CEZ zarekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 17,8 mld CZK w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję przypadną 33 CZK brutto.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 16 sierpnia 2017

  Nowe rekomendacje dla siedmiu spółek energetycznych

  Faworytami DM PKO BP w branży energetycznej są obecnie CEZ i Polenergia. Na cenzurowanym znalazły się z kolei walory dla Enei, Tauronu i ZE PAK-u.

 • 08 sierpnia 2017

  22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • 04 lipca 2017

  Analitycy DM mBank widzą potencjał w spółkach energetycznych

  Analitycy Domu Maklerskiego mBanku dostrzegają korzystne trendy dla spółek energetycznych. W raporcie z 27 czerwca podniesli rekomendacje dla akcji PGE i Enei, podtrzymali dotychczaswe zalecenia dla akcji Enrgi, Tauronu i CEZu.

 • 13 grudnia 2016

  Propozycje inwestycyjne na grudzień wg DM mBanku

  W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.

 • 11 października 2016

  Węglowa hossa trwa, gorąco na JSW, Bogdance i Prairie Mining

  Giełdy w Europie odpoczywają po poniedziałkowych wzrostach. Na GPW dużą dawkę emocji zapewniają spółki węglowe, paliwowe oraz energetyczne.

 • DM mBanku w branży energetycznej stawia na Energę i Tauron

  Biuro zaleca przeważanie akcji Energi i Tauronu kosztem Enei i PGE. Dwie pierwsze spółki energetyczne dostały zalecenia inwestycyjne kupuj z wycenami o ponad 20 proc. wyższymi od giełdowych kursów.

 • 07 września 2016

  Prognozy fundamentalne dla siedmiu spółek energetycznych

  W tym roku z powodu transformacji branży, akcje spółek energetycznych oficjalnie stają spekulacyjne. Państwowe koncerny rezygnują z profilu dywidendowego na rzecz inwestycji w nowe moce produkcyjne i zdaniem ekspertów, tracą status bezpiecznych przystani.

 • 12 lipca 2016

  Propozycje inwestycyjne na pierwszą część wakacji wg DM mBanku

  W lipcu eksperci DM mBanku stawiają na akcje aż dziewiętnastu spółek z ośmiu branż. Najwięcej nominacji dostali przedstawiciele sektora przemysłowego oraz medialnego.

 • 09 czerwca 2016

  Typy inwestycyjne maklerów mBanku na czerwiec

  DM mBank w cyklicznym raporcie przedstawił prognozy na czerwiec na rynku akcji. Biuro szuka ciekawych obiektów inwestycyjnych wśród spółek z branż: paliwowej, przemysłowej, TMT, budowlanej i energetycznej.

 • 28 grudnia 2015

  13 czarnych koni z ciekawych sektorów na 2016 rok

  Na ostatniej prostej tego roku maklerzy zasypali rynek rekomendacjami z zaleceniem kupuj. StockWatch.pl w oparciu o najświeższe raporty analityczne sprawdził, które spółki będą dominować w portfelach czołowych biur maklerskich w 2016 roku.

 • 25 czerwca 2014

  7 bogatych spółek, które ozłocą swoich akcjonariuszy

  Nie przegap okazji - letnie miesiące będą stały pod znakiem dywidendowych żniw, pod warunkiem że w odpowiedniej chwili kupisz akcje. StockWatch.pl zestawił najciekawsze spółki z głównego parkietu, które będą dzielić się zyskami z inwestorami. Liderzy oferują stopę dywidendy w przedziale od 5 do 9 proc.

 • 09 czerwca 2014

  Najciekawsze spółki energetyczne na II połowę roku

  Spółki produkujące i dostarczające energię elektryczną pokazały w tym roku mocne wyniki i rzuciły na stół pokaźne kwoty do podziału między akcjonariuszy. W efekcie branżowy subindeks od początku stycznia zyskał 24 proc. StockWatch.pl sprawdził prognozy rynkowe dla przedstawicieli branży na drugie półrocze.

 • 10 marca 2014

  Dwie spółki z branży energetycznej z wysokimi notami u maklerów

  Analitycy DM PKO BP w najnowszym opracowaniu ocenili sześć spółek z branży energetycznej. Najwyższy potencjał widzą w akcjach Enei oraz Energi. Biuro prognozuje, że w tym roku obie spółki pokażą wzrost wyników operacyjnych, mimo spowolnienia na rynku energii.

 • 24 czerwca 2013

  Giełda po wynikach: Ranking najbardziej zadłużonych spółek

  Zadłużone=zagrożone? Niekoniecznie, ale warto mieć świadomość, że zadłużenie odsetkowe giełdowych firm szybko rośnie. Jego wartość przez rok skoczyła o 42 mld zł. Sprawdziliśmy, którym spółkom dług zaczyna niebezpiecznie ciążyć.

 • wczoraj

  Giełda po wynikach: Ranking spółek z największą gotówką

  Stan kasy giełdowych spółek systematycznie spada. Po I kwartale było to 42,7 mld złotych, o 7 mld mniej niż rok wcześniej. Sprawdziliśmy co się z nią stało i kto ma aktualnie największą poduszkę gotówkową do spokojnego snu.

 • 05 grudnia 2011

  20 spółek, które siedzą na gotówce

  Na kontach giełdowych spółek było na koniec września 44 mld zł, z czego 75 proc. zakumulowało pierwsze dwadzieścia firm w rankingu. Z taką kasą można nie tylko przetrwać kryzys, ale także inwestować lub tanio kupić konkurenta. StockWatch.pl sprawdził, kto może spokojnie spać dzięki pełnemu skarbcowi.

 • 14 października 2011

  W dużych spółkach duży potencjał, nie tylko z dywidendy

  Szukamy okazji wśród blue chipów, aby mieć gotową listę kandydatów na koniec bessy, który prędzej czy później nadejdzie. Eksperci wyłowili dla nas najciekawsze papiery z WIG20, przestrzegają jednak, aby nie grać przeciwko trendowi.

 • 27 września 2011

  Dwie nowe rekomendacje dla PGE, rozjazd o 20 proc.

  Na rynek trafiły dwie rekomendacje dla energetycznej spółki. Jedna zakłada 20-proc. potencjał do wzrostów, druga jest na poziomie aktualnego kursu.

 • 15 września 2011

  Zmiana w fotelu prezesa CEZu

  Wieloletni prezes czeskiego giganta energetycznego Martin Roman zrezygnował z pełnionej funkcji. Jego następcą będzie aktualny dyrektor operacyjny.

 • 12 września 2011

  Rzeź na otwarciu – statystyka pierwszej godziny sesji

  Po godzinie poniedziałkowej sesji wszystkie indeksy notują duże spadki. Najniższą wartość od dwudziestu dni zanotowały Wig20, sWig40 i sWig80. NCIndex (-0,9 proc)  po raz kolejny osiągnął wartość najniższą od roku

 • 08 września 2011

  Spółki z WIG20 najbardziej grane podczas sesji

  Kapitał wraca do blue chipów. Mimo że warszawskie indeksy zamknęły dzień w okolicach zera, widać silny ruch na kilku największych papierach.

 • Obama nie uzdrowi rynków, naklei kolejny plaster

  Giełdy odżyły w nadziei na zbawienne efekty nowego programu prezydenta USA. Wygląda on jednak zaledwie na kolejną chwilową kroplówkę, która na dłuższą metę nie pomoże wyjść giełdom z zapaści.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku