SPÓŁKA: CEZ
-
Po odstąpieniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa od udziału w transakcji nabycia polskich aktywów Grupy ČEZ, Polska Grupa Energetyczna podtrzymała zainteresowanie nabyciem wybranych polskich aktywów wytwórczych Grupy ČEZ i przeanalizuje możliwość dalszego uczestnictwa w procesie sprzedaży.
-
BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.
-
CEZ oficjalnie rozpoczął proces dezinwestycji w Polsce. Po otrzymaniu pisemnych potwierdzeń zainteresowania inwestorów zostanie wysłane zaproszenie do złożenia niewiążącej oferty. W Polsce CEZ rozważa sprzedaż łącznie pięciu lokalnych spółek, ale pozostawi w swoim polskim portfolio firmy zajmujące się działalnością z zakresu nowoczesnych usług energetycznych (ESCO). Tym samym kontynuuje realizację przyjętej w zeszłym roku strategii grupy CEZ.
-
Kamil Kliszcz, dyrektor Departamentu Analiz BM mBanku w rozmowie z redakcją StockWatch.pl tłumaczy, dlaczego inwestorzy nagle pokochali akcje PGE, Taurona i Enei. Z ekspertem porozmawialiśmy też szerzej o sytuacji sytuacji w branży energetycznej i zawieszonych rekomendacjach oraz o tym, dlaczego czeski CEZ jest dużo lepiej wyceniany niż polskie spółki.
-
To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.
-
Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.
-
Kamil Kliszcz, dyrektor departamentu analiz DM mBanku zalecił kupno akcji Enei, Energi, PGE i Tauronu. W wypadku CEZ-u analityk podniósł zalecenie do akumuluj, a cenę docelową podwyższył o 6 proc.
-
Rada dyrektorów ČEZ zaktualizowała politykę dywidendową, przewidując, że na dywidendę będzie przeznaczane 80-100 proc. skorygowanego skonsolidowanego zysku netto rocznie zamiast dotychczasowych 60-100 proc. zysku.
-
Zarząd CEZ zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę 12,9 mld CZK w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję przypadną 24 CZK brutto, poinformował prezes Daniel Beneš.
-
Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.
-
Akcjonariusze CEZ zdecydowali o przeznaczeniu 17,75 mld CZK z zysku netto za 2017 r. i zysków zatrzymanych na dywidendę, tj. o wypłacie 33 CZK na akcję, wynika z uchwał podjętych na walnym zgromadzeniu.
-
Zarząd CEZ zarekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 17,8 mld CZK w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję przypadną 33 CZK brutto.
-
Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.
-
Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.
-
Faworytami DM PKO BP w branży energetycznej są obecnie CEZ i Polenergia. Na cenzurowanym znalazły się z kolei walory dla Enei, Tauronu i ZE PAK-u.
-
W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.
-
Analitycy Domu Maklerskiego mBanku dostrzegają korzystne trendy dla spółek energetycznych. W raporcie z 27 czerwca podniesli rekomendacje dla akcji PGE i Enei, podtrzymali dotychczaswe zalecenia dla akcji Enrgi, Tauronu i CEZu.
-
W grudniowym raporcie biuro stawia przede wszystkim na spółki przemysłowe, informatyczne, deweloperskie oraz liderów branży budowlanej.
-
Węglowa hossa trwa, gorąco na JSW, Bogdance i Prairie Mining
Giełdy w Europie odpoczywają po poniedziałkowych wzrostach. Na GPW dużą dawkę emocji zapewniają spółki węglowe, paliwowe oraz energetyczne.
-
DM mBanku w branży energetycznej stawia na Energę i Tauron
Biuro zaleca przeważanie akcji Energi i Tauronu kosztem Enei i PGE. Dwie pierwsze spółki energetyczne dostały zalecenia inwestycyjne kupuj z wycenami o ponad 20 proc. wyższymi od giełdowych kursów.
-
Prognozy fundamentalne dla siedmiu spółek energetycznych
W tym roku z powodu transformacji branży, akcje spółek energetycznych oficjalnie stają spekulacyjne. Państwowe koncerny rezygnują z profilu dywidendowego na rzecz inwestycji w nowe moce produkcyjne i zdaniem ekspertów, tracą status bezpiecznych przystani.
-
Propozycje inwestycyjne na pierwszą część wakacji wg DM mBanku
W lipcu eksperci DM mBanku stawiają na akcje aż dziewiętnastu spółek z ośmiu branż. Najwięcej nominacji dostali przedstawiciele sektora przemysłowego oraz medialnego.
-
Typy inwestycyjne maklerów mBanku na czerwiec
DM mBank w cyklicznym raporcie przedstawił prognozy na czerwiec na rynku akcji. Biuro szuka ciekawych obiektów inwestycyjnych wśród spółek z branż: paliwowej, przemysłowej, TMT, budowlanej i energetycznej.
-
13 czarnych koni z ciekawych sektorów na 2016 rok
Na ostatniej prostej tego roku maklerzy zasypali rynek rekomendacjami z zaleceniem kupuj. StockWatch.pl w oparciu o najświeższe raporty analityczne sprawdził, które spółki będą dominować w portfelach czołowych biur maklerskich w 2016 roku.
-
7 bogatych spółek, które ozłocą swoich akcjonariuszy
Nie przegap okazji - letnie miesiące będą stały pod znakiem dywidendowych żniw, pod warunkiem że w odpowiedniej chwili kupisz akcje. StockWatch.pl zestawił najciekawsze spółki z głównego parkietu, które będą dzielić się zyskami z inwestorami. Liderzy oferują stopę dywidendy w przedziale od 5 do 9 proc.
-
Najciekawsze spółki energetyczne na II połowę roku
Spółki produkujące i dostarczające energię elektryczną pokazały w tym roku mocne wyniki i rzuciły na stół pokaźne kwoty do podziału między akcjonariuszy. W efekcie branżowy subindeks od początku stycznia zyskał 24 proc. StockWatch.pl sprawdził prognozy rynkowe dla przedstawicieli branży na drugie półrocze.
-
Dwie spółki z branży energetycznej z wysokimi notami u maklerów
Analitycy DM PKO BP w najnowszym opracowaniu ocenili sześć spółek z branży energetycznej. Najwyższy potencjał widzą w akcjach Enei oraz Energi. Biuro prognozuje, że w tym roku obie spółki pokażą wzrost wyników operacyjnych, mimo spowolnienia na rynku energii.
-
Giełda po wynikach: Ranking najbardziej zadłużonych spółek
Zadłużone=zagrożone? Niekoniecznie, ale warto mieć świadomość, że zadłużenie odsetkowe giełdowych firm szybko rośnie. Jego wartość przez rok skoczyła o 42 mld zł. Sprawdziliśmy, którym spółkom dług zaczyna niebezpiecznie ciążyć.
-
Giełda po wynikach: Ranking spółek z największą gotówką
Stan kasy giełdowych spółek systematycznie spada. Po I kwartale było to 42,7 mld złotych, o 7 mld mniej niż rok wcześniej. Sprawdziliśmy co się z nią stało i kto ma aktualnie największą poduszkę gotówkową do spokojnego snu.
-
20 spółek, które siedzą na gotówce
Na kontach giełdowych spółek było na koniec września 44 mld zł, z czego 75 proc. zakumulowało pierwsze dwadzieścia firm w rankingu. Z taką kasą można nie tylko przetrwać kryzys, ale także inwestować lub tanio kupić konkurenta. StockWatch.pl sprawdził, kto może spokojnie spać dzięki pełnemu skarbcowi.