Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Enea

 • 02 lipca 2019

  Nowe rekomendacje dla 5 spółek energetycznych

  Kamil Kliszcz, dyrektor departamentu analiz DM mBanku zalecił kupno akcji Enei, Energi, PGE i Tauronu. W wypadku CEZ-u analityk podniósł zalecenie do akumuluj, a cenę docelową podwyższył o 6 proc.

 • 26 czerwca 2019

  Gorąco na LiveChacie, Kruku i energetyce, w tle szczyt G20 i Fed

  Sektor energetyczny kontynuuje wzrostowe odbicie na GPW, LiveChat rośnie po wynikach, notowania Altusa uginają się pod ciężarem kary nałożonej przez KNF, a to wszystko podane jest w wakacyjnym sosie. 

 • ENEA – analiza techniczna

 • 30 maja 2019

  Energetyczny rollercoaster, WIG20 powyżej 2.200 pkt.

  Czwartkowa sesja jest dokładnym przeciwieństwem sesji wczorajszej. Sektor energetyczny i wzrosty w Europie ciągną warszawskie indeksy w górę. W WIG20 pierwsze skrzypce gra PGE, PKO BP i PZU. Na szerokim rynku gorąco jest na akcjach PlayWay i BoomBIT.

 • 29 maja 2019

  PGE i czerwona Europa ciągną w dół GPW

  Przecena akcji spółek energetycznych oraz strach przed wojnami handlowymi, ściągają w dół warszawskie indeksy. Nastroje na GPW są słabe, co jest złą wróżba nie tylko na drugą połowę dnia, ale i na drugą połowę tygodnia.

 • 09 maja 2019

  Dzień wyczekiwania

  Obawy związane z wojną handlową między dwiema największymi gospodarkami świata zostały podsycone przez komentarze prezydenta Donalda Trumpa, który powiedział w środę wieczorem, że Chiny zerwały warunki umowy. Jak widać, sytuacja jest bardzo dynamiczna, ponieważ jeszcze wczoraj z twitterowego konta amerykańskiego prezydenta wybrzmiewały o wiele bardziej łagodne komentarze. Na chwilę obecną pozostaje nam czekać i monitorować ewentualne przecieki z toczących się rozmów w Waszyngtonie. Ich rezultat jest niewątpliwie na tyle istotny, że może nadać kierunek rynkowym nastrojom na kolejne miesiące.

 • Siódmy dzień spadków na GPW, gorąco na Enei i Ten Square Games

  Czarna passa warszawskiej giełdy trwa. Tym razem gorsze nastroje przywędrowały z Europy. Jedyną dobrą wiadomością jest to, że GPW jest wyprzedana, więc wzrostowe odbicie czai się już za rogiem.

 • Kurs Enei odbija od dna po wstępnych wynikach za I kwartał 2019 r.

  Wyższe ceny energii elektrycznej i węgla wsparły wyniki Enei. Poznańska grupa szacuje, że w I kwartale br. wypracowała 4 mld zł przychodów, 246 mln zł zysku netto jednostki dominującej i 799 mln zł EBITDA. W czwartek akcje Enei drożeją o blisko 7 proc., co jest najlepszym wynikiem w całym indeksie mWIG40.

 • 07 maja 2019

  14 czarnych koni sezonu wyników za I kwartał wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.

 • 02 maja 2019

  Enea przekaże blisko 820 mln na budowę Elektrowni Ostrołęka

  Enea zawarła porozumienie z Energą w sprawie finansowania projektu budowy nowego bloku węglowego - planowanej elektrowni Ostrołęka C o mocy 1.000 MW brutto. Enea zapewni Elektrowni Ostrołęka nakłady finansowe na realizację projektu w kwocie 819 mln zł od stycznia 2021 roku w ramach zadeklarowanego w porozumieniu z 28 grudnia 2018 roku zaangażowania finansowego w wysokości 1 mld zł, uwzględniając przekazane spółce środki finansowe w kwocie około 181 mln zł.

 • 30 kwietnia 2019

  Sesja pod znakiem tąpnięć na kursach spółek Leszka Czarneckiego i Benefit Systems

  Gigantyczna strata Idea Banku uderzyła jak grom z jasnego nieba w cały sektor bankowy notowany na GPW. WIG-Banki spada o 2 proc., ciągnąc za sobą indeks WIG20. Równie słabo radzi sobie też branża energetyczna. Ponad 20-proc. tąpnięcie notuje dziś Benefit Systems.

 • 21 marca 2019

  Grupa Enea planuje 2,62 mld zł nakładów inwestycyjnych w 2019 roku

  Grupa Enea planuje 2.621 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2019 roku, w porównaniu do 2.306 mln zł w roku 2018 i 4.187 mln zł w roku 2017.

 • 07 marca 2019

  ECB w centrum uwagi. Enea w dół, Dom Development i Budimex w górę

  Energetyka odrabia straty, budowlanka jest najwyżej od pół roku, a najsłabiej spisują się spółki spożywcze. Tak w dużym skrócie wygląda dziś sesja na GPW. O jej losach natomiast zdecydują rynki globalne i reakcja inwestorów na wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.  

 • 06 marca 2019

  Energetyka ponownie w odwrocie, w grze Eurocash i Braster

  Środowe zachowanie warszawskich indeksów może potęgować wrażenie, że na rynku nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Jest dużo ciekawiej niż wczoraj. Ponownie gorąco jest na spółkach energetycznych. W centrum uwagi jest też Eurocash, Braster i Ursus.

 • 04 marca 2019

  Energetyka topi WIG20, gwałtowna wyprzedaż akcji Medicalgorithmics

  Warszawska giełda jest dzisiaj jednym z niewielu czerwonych punktów na mapie Europy. W wypadku polskich blue chipów słaba forma to efekt kilkuprocentowych spadków na kursach akcji PGE, Energi i Tauronu.

 • 01 marca 2019

  Mennica Polska zainwestuje 80 mln zł w akcje Enei

  Rada nadzorcza Mennicy Polskiej wyraziła zgodę na kupno akcji Enei do łącznej kwoty 80 mln zł po kursie nieprzekraczającym ceny maksymalnej ustalonej w uchwale RN. 

 • 21 stycznia 2019

  Czerwony początek ciekawego tygodnia, w grze KGHM, Bogdanka i Getin

  Ochłodzenie nastrojów na europejskich giełdach kładzie się cieniem na notowaniach akcji w Warszawie. Tracą przede wszystkim największe i najbardziej płynne spółki.

 • 08 stycznia 2019

  GPW wciąż z szansą na wzrosty w styczniu, gorąco na PGE i Ten Square Games

  Wtorkowy poranek przynosi realizację zysków na akcjach dużych spółek i nieśmiałe wzrosty w grupie małych i średnich. W centrum uwagi są przede wszystkim koncerny energetyczne, z PGE na czele.

 • 07 stycznia 2019

  PGE jednak chce włączyć się w inwestycję w nowy blok w Elektrowni Ostrołęka

  Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła z Energą i Eneą rozmowy dotyczące projektu budowy bloku 1.000 MW w Ostrołęce. To spora zmiana, bo jeszcze w wrześniu ubiegłego roku branżowy gigant zaprzeczał, że zaangażuje się w ten projekt.

 • wczoraj

  Fed dobił rynki akcji. Tanieją spółki energetyczne, a sWIG80 jest najniżej od 5 lat

  Jastrzębi Fed przekreślił nadzieje na wzrosty w końcówce 2018 r. Na GPW oliwy do ognia dolewają politycy partii rządzącej, którzy coraz mocniej zapewniają, że w przyszłym roku ceny energii dla gospodarstw domowych nie wzrosną, co oczywiście negatywnie odbija się na wycenach koncernów. Jedyną nadzieją dla inwestorów jest taniejący dolar.

 • 13 grudnia 2018

  Tchórzewski: Spółki energetyczne wycofają wnioski taryfowe

  Przedsiębiorstwa energetyczne wycofają złożone wnioski taryfowe zgodnie z poleceniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • Minister Tchórzewski trzęsie giełdą, Orlen kończy korektę

  Po czterech spadkowych sesjach kolor zielony ponownie pojawił się na GPW. Póki co, rosną głównie duże spółki z PKN Orlen i Tauronem na czele. Pomaga poprawa nastrojów na rynkach światowych i minister Tchórzewski, który stara się tonować negatywne nastroje wokół koncernów energetycznych.

 • 11 grudnia 2018

  Stracona sesja w Warszawie

  W poniedziałek na Wall Street mogliśmy obserwować drugi w ciągu kilku dni (po czwartkowym) imponujący comeback, który drastycznie ograniczył skalę spadków widocznych w trakcie sesji. Nie zrobiło to wielkiego wrażenia w Azji, w której większość indeksów zyskiwała symbolicznie, a Nikkei nawet straciło 0,3 proc., ale wystarczyło, żebyśmy w Europie zobaczyli dziś wzrosty, które w tej chwili wynoszą od +1,5 proc. do nawet +2,1 proc.

 • 06 grudnia 2018

  DM mBanku podtrzymał rekomendację kupuj dla 4 największych spółek energetycznych

  DM mBanku zaktualizował rekomendacje dla Enei, Energi, PGE oraz Tauronu. Analitycy podtrzymali zalecenie kupuj dla wszystkich czterech spółek oraz podwyższyli ceny docelowe dla trzech z nich.

 • 28 listopada 2018

  Kurs akcji PGE spada po wzmiance o możliwym przejęciu 30 proc. udziałów w projekcie elektrowni jądrowej

  Polska Grupa Energetyczna wyraziła wstępne zainteresowanie nabyciem pozostałych 30 proc. udziałów w spółce zależnej PGE EJ1, odpowiedzialnej za projekt polskiej elektrowni jądrowej. Pomysł nie spodobał się inwestorom. W środę o 14:30 kurs akcji branżowego giganta spada o blisko 5 proc.

 • 21 listopada 2018

  Tchórzewski: Banki zapewnią 30-35 proc. finansowania Ostrołęki C

  Polskie banki zapewnią 30-35 proc. finansowania projektu budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C. Oznacza to, że udało się złożyć finansowanie, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 19 listopada 2018

  Spółki energetyczne chcą drastycznej podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych

  Spółki obrotu należące do grup energetycznych złożyły wnioski o dwucyfrowe wzrosty cen energii w taryfie dla gospodarstw domowych (taryfy G), wynika z informacji "Rzeczpospolitej" i "Dziennika Gazety Prawnej".

 • 15 listopada 2018

  Spadkowa sesja banków i producentów gier. Zielona oaza na PGE, Tauronie i Enerdze

  Sektor gamingowy z CD Projektem na czele oraz banki pociągnęły w dół warszawską giełdę. Dobrze radziły sobie za to koncerny energetyczne, ale dziś robiły tylko za przysłowiowy "kwiatek do kożucha". W dalszym ciągu dużo działo się na spółkach z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 29 października 2018

  WIG20 próbuje wrócić powyżej 2.100 pkt. Tąpnięcia na kursach CCC i Forte

  GPW rozpoczyna tydzień od odrabiania strat z poprzednich dni. Pomagają nadzieje na trwalszą poprawę nastrojów na światowych giełdach oraz doniesienia z Włoch. W tle pozostają wyniki finansowe CCC, Forte, PKP Cargo i ABC Data.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku