StockWatch.pl

Dynamika sprzedaży CCC mocno wyhamowała w kluczowym momencie

Omawiane walory:

Przyzwyczajeni do ponad 40-proc. dynamik akcjonariusze operatora sieci sklepów z obuwiem przecierają dziś oczy ze zdumienia. W raporcie za październik CCC pokazało wzrost sprzedaży o zaledwie 1,2 proc. r/r oraz ujemną dynamikę z tytułu sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych. W czwartek w południe akcje CCC tanieją przy najwyższych obrotach na rynku o 3 proc.

notowania

Mocne hamowanie dynamiki sprzedaży przypadło na kluczowy moment, ponieważ październik to sezonowo najważniejszy miesiąc w całym roku. To właśnie w październiku spółka obuwnicza osiąga największe przychody.

Wzrost r/r o nieco ponad 1 proc. wypada blado pod każdym względem. W październiku ubiegłego roku CCC sprzedało towary za 460 mln zł, co dało 47-proc. dynamikę względem 2015 r. Równie mocne przyrosty spółka Dariusza Miłka raportowała w poprzednich miesiącach bieżącego roku. Przychody w sierpniu podskoczyły o 43,4 proc. do 295 mln zł, a we wrześniu aż o 50 proc. do 380,6 mln zł, co spotkało się z bardzo pozytywną reakcją rynku.

Październikowe hamowanie odbiło się też tegorocznej dynamice. Po świetnym raporcie za wrzesień przychody za dziewięć miesięcy wyniosły 2.833 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2016 o 37,6 proc. Obecnie tegoroczna sprzedaż opiewa na 3.299,7 mln zł i jest wyższa o niecałe 31 proc. r/r.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych sieci CCC za październik 2017 wyniosły 374,1 mln zł i były niższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 6,9 proc., narastająco za okres styczeń – październik wyniosły 2.667,1 mln zł i były wyższe o 23,6 proc. w stosunku do roku 2016 r. – czytamy w komunikacie.

>> Nie masz czasu samodzielnie inwestować? Powierz pieniądze ekspertom – sprawdź nasze wyniki >>

Wynik w górę podciągnął kanał internetowy, gdzie sprzedaż wzrosła r/r o 75 proc. do 70,5 mln zł. Narastająco za okres styczeń-październik przychody wyniosły 477,1 mln zł i były wyższe o 114,8 proc. w stosunku do roku 2016. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CCC

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.
Inwestorzy nerwowo zareagowali na komunikat o sprzedaży w październiku. W czwartek w południe akcje CCC tanieją o 3 proc. do 264,90 zł. Kwadrans przed godziną 13:00 wartość obrotów na akcjach spółki obuwniczej wynosiła 63 mln zł i była największa na rynku.

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR