Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Dzień spółek gamingowych

Opublikowano: 2019-06-10 17:31:41

Omawiane walory: ,

Nagły zwrot akcji w negocjacjach na linii USA-Meksyk skutecznie „rozbroił” napięcie panujące na rynkach kapitałowych. W piątkowy wieczór, prezydent D. Trump ogłosił, że decyzja o wprowadzeniu taryf celnych na towary importowane z Meksyku zostaje odroczona na czas nieokreślony.

Patryk Pyka, analityk zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion.

Natomiast główny negocjator w rozmowach handlowych z Chinami, sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin, powiedział w wywiadzie udzielonym dla telewizji CNBC, że amerykański prezydent zadecyduje o dalszych losach taryf na kolejne 300 mld USD importu towarów z Chin po spotkaniu z XI Jinpingem na szczycie G20, które odbędzie się pod koniec czerwca. Parkiety azjatyckie zaliczyły zieloną sesję – chiński Shanghai Composite zyskał 0,9 proc., a Hang Seng 2,3 proc. Optymizm przeniósł się również do Europy – większość indeksów na Starym Kontynencie mogła pochwalić się zwyżkami przekraczającymi 0,5 proc. Niestety, kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się o tym, że spadek globalnej awersji do ryzyka niekoniecznie służy GPW. WIG20 rozpoczął dzień powyżej kreski, jednak kolejne dwie godziny notowań sprowadziły szybko polski indeks blue chipów w okolicę poziomu neutralnego. WIG20 zakończył ostatecznie sesję ze zwyżką o 0,1 proc., osiągając przy tym obroty na poziomie 652 mln zł. Spadek odnotował sWIG80 (-0,3 proc.), natomiast nieznaczny wzrost pojawił się również w przypadku mWIG-u (0,1 proc.). Dzisiejszą sesję na GPW zdominował CD Projekt, który pokazał na przedtargowej konferencji długo wyczekiwany trailer najnowszej produkcji Cyberpunk 2077. Natomiast oficjalną datę premiery gry ustalono na dzień 16 kwietnia 2020 r. Na poniedziałkowej sesji kurs polskiego giganta gamingowego wzrósł o 4,1 proc., ustanawiając w trakcie dnia nowy rekord wyceny na poziomie 233 zł.

Premierę nowej produkcji Blair Witch zapowiedział ponadto Bloober Team – akcje spółki na wieść o dacie premiery ustalonej na 30 sierpnia 2019 r. wzrosły aż o 28,9 proc. Cały indeks WIG-Games po „gorącym” dniu w polskiej branży gamingowej zyskał 0,8 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Publikowane w tym tygodniu dane makro za oceanem powinny być istotne z punktu widzenia oczekiwań rynku dotyczących obniżki stóp procentowych przez Fed. Trzeba przyznać, że oczekiwania pozostają na chwilę obecną stosunkowo duże – prawdopodobieństwo obniżki w lipcu o 25 p.b. szacowane jest przez rynek na 70 proc., z kolei o 50 p.b. na 16 proc. Dlatego też w środę w centrum uwagi znajdzie się publikacja majowej inflacji CPI w USA. Natomiast w piątek na rynek napłynie kolejny zestaw amerykańskich danych w postaci majowej sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej.

Komentarz posesyjny Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o. 10 czerwca 2019 r.
Patryk Pyka, analityk zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion.

 

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę. Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BLOOBER, CDPROJEKT)

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Bloober Team chwali się wzrostem zainteresowania po targach E3

  Zdaniem prezesa BLOOBER Team Piotra Babieno, po prezentacji gry Blair Witch na targach E3 zainteresowanie tytułem jest nawet kilkunastokrotnie większe niż to, które deweloper uzyskał przy premierze Layers of Fear 2. Ponadto zapowiedź Blair Witch pobudziła zainteresowanie partnerów biznesowych dla projektu Medium. Prezes odniósł się również do prowadzonego w spółce przeglądu opcji strategicznych.

 • Cyberpunk 2077 podbił serca dziennikarzy na E3

  CD Projekt pod względem marketingowym zmiótł konkurencję na targach E3. Keanu Reeves, wcielający się w jedną z postaci, nowy trailer fabularny oraz zamknięty pokaz gry dla dziennikarzy przyczyniły się do sukcesu spółki w Los Angeles. Postanowiliśmy przyjrzeć się jakie wrażenia wynieśli dziennikarze z pokazu Cyberpunka 2077.

 • Spokojna sesja na GPW, w centrum uwagi spółki telekomunikacyjne

  Inwestorzy ponownie mocniej zainteresowali się spółkami telekomunikacyjnymi, które pozytywnie wyróżniają się na tle pozostających w miejscu warszawskich indeksów. Kontynuowana jest też realizacja zysków na akcjach CD Projekt.

 • Fala spadków na europejskich giełdach, czerwono na CD Projekcie i JSW

  W środę radość z oczekiwanych przyszłych obniżek stóp procentowych przez banki centralne ustąpiła miejsca obawom o eskalację wojny handlowej na linii USA-Chiny. Wyprzedażowa fala dotarła także do Warszawy, a WIG20 stracił dziś 0,6 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku