ECC Games zamknął I półrocze na plusie. Drift19 na finalnym etapie

Omawiane walory:

ECC Games odnotowało w pierwszym półroczu 2019 roku blisko 2,2 mln zł przychodów netto. To wynik o 0,9 mln zł lepszy w porównaniu do osiągniętych przychodów rok wcześniej. Zysk netto w ostatnim półroczu wyniósł 0,46 mln zł. Spółka kończy prace nad najważniejszym tegorocznym projektem – Drift19. Wkrótce zostanie ogłoszona data premiery gry.

ECC Games, gaming, akcje, wyniki

(Fot. mat. prasowe)

Tylko w drugim kwartale przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły ponad 0,6 mln zł. W dużej mierze są one wynikiem sprzedaży gry mobilnej Car Mechanic Simulator 18 na platformach AppStore i Google Play. Gra została pobrana ponad 17,3 mln razy.

– W dalszym ciągu rozwijamy mobilne wersje gry Car Mechanic Simulator, której dystrybucja osiąga naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Był to jeden z powodów stworzenia Drift19. W tym zakresie podjęliśmy współpracę ze spółką PlayWay. Jesteśmy już na finalnym etapie projektu. Premierę produkcji planujemy jeszcze w tym roku. Od kilku miesięcy prezentujemy efekty naszej pracy szerszej grupie odbiorców. Już teraz widzimy, że gra cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i została przyjęta z dużym entuzjazmem przez fanów zawodów driftingowych – powiedział Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na wysokość przychodów ze sprzedaży wpłynęła także sprzedaż gry CMS18 na platformie Nintendo Switch.

W 2019 roku zarząd ECC Games rozpoczął współpracę z Google w ramach Google for Startup Residency Program, który dedykowany jest spółkom z sektora gamedev. Spółka otrzymała wsparcie w zakresie optymalizacji gier mobilnych oraz przygotowywania, testowania i analizowania kampanii marketingowych, co jest obecnie wykorzystywane w grach będących w sprzedaży oraz w tych, które są w fazie developmentu.

W sierpniu ECC Games rozpoczęła kampanie marketingowe gry Car Mechanic Simulator 18. W lipcu do fazy soft-launch-u trafiła gra Ultimate Fishing Simulator 2019, propozycja dla wielbicieli wędkarstwa, która jest kolejną częścią już dostępnej produkcji Ultimate Fishing Simulator.

– Podjęliśmy decyzję o stworzeniu kolejnej wersji Ultimate Fishing Simulator, ponieważ jest to gra z ogromnym potencjałem, który można jeszcze bardziej rozwinąć. Do nowej wersji wprowadziliśmy wiele zmian, m.in. dodaliśmy system paczek z kartami dzięki którym gracze będą mogli kolekcjonować sprzęt wędkarski. Posiadamy osobny zespół dedykowany produkcjom mobilnym, w którym pracują doświadczone osoby specjalizujące się w grach na iOS i Android, co z pewnością pomoże jak najlepiej dopracować nowy tytuł – dodaje Piotr Wątrucki.

W 2019 roku ECC Games planuje trzy premiery nowych gier.

ECC Games to studio deweloperskie z Warszawy, które zajmuje się tworzeniem gier na platformy mobilne oraz PC. Na swoim koncie mają m.in. „Car Mechanic Simulator” w wersji dla iOS i Androida. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR