Kraksa na kursie ECC Games po premierze DRIFT21

Omawiane walory:

W czwartek na platformie Steam w trybie wczesnego dostępu zadebiutowała flagowa produkcja ECC Games. Niestety, póki co DRIFT21 zbiera mieszane oceny, przez co kurs akcji spółki na NewConnect spada momentami o ponad 30 proc.

ECCGames,drift21,gry,akcje

Fot. ECC Games

DRIFT21 od początku nie miał szczęścia. Pierwotnie gra nazywała się DRIFT19 i miała trafić do sprzedaży w tzw. wczesnym dostępie w listopadzie ubiegłego roku. Ostatecznie tytuł okazał się zbyt niedopracowany i nie przeszedł testów w PlayWay Testing Center. Studio zdecydowało o przesunięciu premiery i zmianę nazwy najpierw na DRIFT20, a następnie na DRIFT21.

W dniu premiery tytuł wspiął się na 4. miejsce na liście światowych bestsellerów Steam, ale później szybko spadł w okolice 50. W piątek przed południem symulator driftingu zajmuje 19. miejsce.

drift21

Źródło: gamevizz.com

Gra ECC Games zebrała nieco ponad 150 recenzji, z czego tylko 57 proc. jest pozytywnych (średnia ocen brzmi: mieszane). Gracze chwalą system rozbierania elementów samochodu, który został zaimplementowany z car Mechanic Simulatora oraz system ustawień samochodu. Duża część graczy wskazuje jednak na problemy z obsługą kierownic, pedałów oraz ustawień force feedbacku.

Jednak największym problemem sygnalizowanym w recenzjach wydaje się być fizyka jazdy, która według użytkowników jest nierealistyczna, a sterowanie samochodem przypomina jazdę po lodzie. Niektórzy gracze zgłaszają również spore opóźnienie między wykonaniem ruchu na kontrolerze a ruchem w grze. Do tego według użytkowników gra ma zbyt mało zawartości (3 samochody, 3 silniki i 3 tory). ECC Games już na starcie zapowiedział, że zamierza wprowadzać do gry nowe mechaniki, które urozmaicą rozrywkę.

– Gra dostępna jest w tzw. trybie early access (wczesny dostęp) na platformie Steam. Będziemy systematycznie dodawać nowe tory, samochody, tryby rozgrywki (w tym multiplayer), poprawiać błędy oraz dopracowywać kluczowe funkcjonalności zgodnie z otrzymanymi sugestiami ze strony społeczności. Chcemy działać według ściśle opracowanego planu działania. Wszelkie aktualizacje będą pojawiać się regularnie co kilka tygodni – mówi Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Wydawcą tytułu DRIFT21 jest 505 Games. Umowa z włoskim wydawcą i dystrybutorem gier została zawarta pod koniec minionego roku.

Piątkową sesję notowania ECC Games rozpoczęły od ponad 30-proc. luki spadkowej. Pierwsze transakcje na akcjach spółki zawarto dopiero ok. 10:00 po kursie 2,40 zł. W kolejnych kwadransach notowania odbiły do 2,80 zł, ale to wciąż oznacza spadek o 27 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR