ECC Games podpisała umowę ze znanym globalnym wydawcą 505 Games

Omawiane walory:

ECC Games podpisał z 505 Games umowę wydawniczą wraz z udzieleniem licencji wyłącznej na wydanie gry "Drift 20" na komputery PC konsole do gier oraz na urządzenia mobilne na terytorium całego świata.

ECCGames,drift,gra

fot. ECC Games

Zawarta umowa obejmuje również udzielenie 505 Games prawa do jej dalszej sublicencji, na warunkach przewidzianych umową. Umowa została zawarta na okres 15 lat. Łączna wartość wymienionych składników umowy wynosi 2,9 mln zł. Oprócz wymienionych składników wynagrodzenia spółka będzie otrzymywała wynagrodzenie z tytułu zysków ze sprzedaży gry. Dotychczasowa umowa łącząca spółkę z PlayWay została automatycznie rozwiązana.

– 505 Games to znany na całym świecie globalny wydawca gier komputerowych. W swoim portfolio ma m.in. gry Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione, realistyczne symulatory wyścigów samochodowych, które do tej pory sprzedały się w nakładzie kilku milionów sztuk, co jest imponującym wynikiem. Tak jak wielokrotnie podkreślaliśmy gra Drift20 doskonale łączy elementy Assetto Corsy pod katem symulacji jazdy samochodem oraz serii gier Car Mechanic Simulator, co z kolei jest związane z mechaniką samochodów. – komentuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. – 505 Games oddało w ręce graczy wiarygodny symulator wyścigów, a dodatkowo zadbało o odpowiednie licencje, dzięki czemu gry z serii zyskały fanów na całym świecie. Zamierzamy osiągnąć podobne efekty w grze Drift20 – dodaje.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pod koniec października spółka ogłosiła, że gra „Drift19” nie ukaże się w planowanym terminie, a jej premiera została przełożona na rok 2020. W związku z tym podjęto decyzję o zmianie nazwy na „Drift20”. Przełożenie daty premiery studio argumentowało pracami optymalizacyjnymi oraz rozmowami z zagranicznym wydawcą.

ECC Games to studio deweloperskie z Warszawy, które zajmuje się tworzeniem gier na platformy mobilne oraz PC. Na swoim koncie mają m.in. „Car Mechanic Simulator” w wersji dla iOS i Androida. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Orlen i PZU lokomotywami indeksu WIG20, w tle dane z rynku pracy w USA

  Inwestorzy odstawili na bok wszelkie rozterki związane z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa, dalej żyjąc nadziejami na przyszłe szybkie wyjście z recesji, skupiając się jednocześnie na spółkach technologicznych, dla których pandemia otworzyła wrota do dalszego wzrostu. Nawet dzisiejsze tragiczne dane z amerykańskiego rynku pracy prawdopodobnie nie pozbawią ich dobrych humorów.

 • Kraksa na kursie ECC Games po premierze DRIFT21

  W czwartek na platformie Steam w trybie wczesnego dostępu zadebiutowała flagowa produkcja ECC Games. Niestety, póki co DRIFT21 zbiera mieszane oceny, przez co kurs akcji spółki na NewConnect spada momentami o ponad 30 proc.

 • ECC Games: Gra Drift21 zadebiutuje na Steamie w trybie early access 7 maja

  ECC Games zaplanował rozpoczęcie sprzedaży gry "Drift21" w trybie wczesnego dostępu (early access) na platformie Steam na 7 maja 2020 r.

 • 6 giełdowych producentów gier z najciekawszymi premierami na 2020 rok

  Hossa wśród producentów gier wideo trwa w najlepsze, a nowe rekordy dosłownie wiszą w powietrzu. Według wyliczeń StockWatch.pl, w 2020 r. polskie studia planują wypuścić na rynek kilkaset tytułów. Wśród nich jest kilka produkcji, które będą budzić olbrzymie emocje wśród inwestorów.

 • ECC Games przemianował DRIFT19 na DRIFT20

  Producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych wczoraj odwołał premierę Drift19, a dziś zdecydował o zmianie nazwy gry na Drift20. Spółka podała, że zarząd prowadzi negocjacje z zagranicznym wydawcą.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR