Emilewicz: Chcielibyśmy, żeby teatry i kina mogły być otwarte jeszcze w czerwcu

Omawiane walory:

Rząd chce, by w kolejnym etapie luzowania obostrzeń - jeszcze w czerwcu - otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne, a także kina i teatry, poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

emilewicz, gospodarka, koronawirus, kina, teatry

Fot. twitter/Ministerstwo Rozwoju

– W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby było więcej infrastruktury czasu wolnego, gdzie spędzamy czas rodzinnie, z dziećmi, aby mogły zostać otwarte takie miejsca jak parki rozrywki, parki tematyczne. To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie – powiedziała Emilewicz na konferencji prasowej.

– Kina, teatry, także w nowym reżimie sanitarnym chcielibyśmy, żeby mogły zostać uruchomione jeszcze w czerwcu – dodała.

Przypomniała, że wśród branż, które czekają na poluzowanie obostrzeń jest m.in. branża ślubna.

Z wcześniejszych informacji wynika, że w kolejnym etapie otwarte mają zostać także siłownie i kluby fitness. Od połowy czerwca będą też czynne uzdrowiska.

Obostrzenia luzowane są w odstępach dwutygodniowych. Dwa dni temu otwarto restauracje, bary i kawiarnie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób może korzystać z boisk i innych obiektów sportowych. Od 25 maja wznowione zostaną zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkołach dla klas I-III. Stopniowo będzie możliwe przeprowadzanie konsultacji z nauczycielami. Mają być także wznawiane zajęcia w domach kultury.

Ministerstwo Rozwoju przygotowuje zalecenia, dotyczące funkcjonowania branż w nowym reżimie sanitarnym.

Na decyzję o otwarciu kin najmocniej czeka Agora, która w Polsce zarządza trzecią co do wielkości siecią kin Helios. Medialna spółka jest jedną z największych ofiar koronawirusa. Od szczytu z lutego akcje Agory straciły połowę swojej wartości i praktycznie nie podjęły żadnej większej próby odbicia. Obecnie jeden walor jest wyceniany na 6,88 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR