Enea: Odpis aktualizujący zmniejszy zysk netto grupy za 2020 o ok. 2,33 mld zł

Omawiane walory:

Enea - w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości aktywów - zidentyfikowała konieczność dokonania odpisu aktualizującego wartość aktywów wytwórczych Enea Wytwarzanie w wysokości ok. 2 881 mln zł w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej Enea za 2020 rok. Powyższe zdarzenie zmniejszy zysk przed opodatkowaniem o ok. 2 881 mln zł i zysk netto okresu sprawozdawczego o ok. 2 334 mln zł.

enea,kowalik,rezygnacja,prezes

Źródło: Spółka

Ponadto spółka zidentyfikowała konieczność dokonania odpisu aktualizującego wartość udziałów w Enea Wytwarzanie w wysokości ok. 2 817 mln zł w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za 2020 rok, a zdarzenie to wpłynie na jednostkowe sprawozdanie finansowe Enei poprzez zmniejszenie zysku przed opodatkowaniem i zysku netto okresu sprawozdawczego spółki o ok. 2 817 mln zł.

Powyższe zdarzenia mają charakter niegotówkowy i nie mają wpływu zarówno na skonsolidowany, jak i jednostkowy wynik EBITDA za okres sprawozdawczy.

Wysokość wskazanych odpisów ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Enea)

 • Skarb Państwa kupił udziały PGE EJ 1 od PGE, Taurona, Enei i KGHM

  Po kilku miesiącach negocjacji Polska Grupa Energetyczna wraz z Eneą, Tauronem Polska Energia i KGHM Polska Miedź podpisali umowy sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 na rzecz Skarbu Państwa. SP zapłaci za wszystkie udziały w spółce ok. 531 mln zł, z czego PGE za swoje 70 proc. udziałów otrzyma blisko 372 mln zł, a pozostali wspólnicy (każdy po 10 proc.) - po ok. 53,1 mln zł.

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki

  Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.

 • Bogdanka ma umowę z Elektrownią Połaniec na dostawy węgla za 1,55 mld zł

  Lubelski Węgiel Bogdanka zawarła z Eneą Elektrownią Połaniec aneks do umowy sprzedaży węgla energetycznego przedłużający termin jej obowiązywania do 31 grudnia 2024 r. i zwiększający jej wartość, podała spółka. Wartość umowy w latach 2021-2024 wyniesie 1 550 mln zł netto.

 • Inwestorzy nie palą się do większej wyprzedaży akcji, w grze CD Projekt i Mercator WIG20, WIG i sWIG80 krążą blisko środowego zamknięcia, czekając na nowe impulsy, podczas gdy na wielu spółkach wręcz się gotuje. W centrum uwagi niezmiennie pozostaje energetyka, CD Projekt i Mercator.
 • Realizacja zysków na GPW, czerwono na PGE, Enei i Tauronie

  Od realizacji zysków rozpoczęła się wtorkowa sesja na GPW. Korekta nie omija również, gorącej ostatnio, branży energetycznej. W obu przypadkach losy sesji pozostają kwestią otwartą.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR