Europejski Fundusz Energii z chińskim inwestorem

Omawiane walory:

Chińska firma Guangxi Wuzhou QuanLi Limited obejmie za 12,8 mln zł akcje notowanego na NewConnect Europejskiego Funduszu Energii 10 mln zł trafi do spółki zależnej EFE – Discovery sp. z o.o., która ma realizować inwestycję w kopalnię bursztynu w Możdżanowie koło Słupska.

Informacja prasowa, 17.06.2016 r.

Europejski Fundusz Energii o swoich planach uruchomienia poszukiwań i rozpoznania złóż bursztynu w województwie pomorskim  informował już na początku roku. Objęcie akcji i inwestycja chińskiego partnera to ważny etap w realizacji tych zamierzeń. Prace będą prowadzone przez spółkę zależną Discovery, która spodziewa się w najbliższych tygodniach otrzymania koncesji na poszukiwania.

– Pozostałe 2,8 mln zł z zainwestowanej kwoty chcemy przeznaczyć na innowacyjne inwestycje bezpośrednio w Europejskim Funduszu Energii. Pieniądze przeznaczymy m.in. na AIDLABA, czyli urządzenie domowy lekarz. Pozyskanie tak istotnego inwestora to dla nas ważny etap w rozwoju firmy, możemy dzięki temu realizować ciekawe i dochodowe projekty – komentuje Paweł Kulczyk, Prezes Europejskiego Funduszu Energii.

Inwestycja bezpośrednia w EFE jest korzystniejsza dla Grupy Kapitałowej, gdyż spółka EFE zachowa 100 % udziałów w Discovery sp. z o.o.

Zgodnie z zapowiedziami, chiński inwestor będzie również zaangażowany w sprzedaż bursztynu na terenie Chin, dzięki czemu projekt zyska większą rentowność. Start przedsięwzięcia przewidywany jest w miesiącach wakacyjnych br.

Pozyskanie inwestora z Chin jest wyrazem dobrych relacji jakie łączą Polskę i Chiny. Inwestycja ta pokazuje, że Polska jest atrakcyjnym krajem dla firm z Państwa Środka.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR