Gant dostał dwa miesiące na dopięcie emisji konsolidacyjnej

Omawiane walory:

Wrocławski deweloper kolejny raz przekonał wierzycieli do przesunięcia terminu spłaty długu. Gant ma czas do końca września na przekonanie inwestorów instytucjonalnych do udziału w dużej emisji obligacji konsolidacyjnych. Tym razem informacja mocno podbiła kurs akcji.

Gant wciąż nie porozumiał się z inwestorami instytucjonalnymi w sprawie dużej emisji obligacji. Negocjacje w tej sprawie trwają już od kilku miesięcy, a ostateczny termin przedkładano już kilka razy.

Deweloper w piątkowym komunikacie poinformował, że wszyscy obligatariusze zgodzili się na przesunięcie terminu wykupu papierów wartych 29,2 mln zł z serii BE. Nowy termin to 30 września 2013 r.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

– Zarząd spółki Gant Development SA przekazuje do publicznej wiadomości, że w związku z trwającymi negocjacjami w sprawie emisji obligacji skonsolidowanych wszyscy obligatariusze, w tym obligatariusze, których reprezentują nowo wybrani członkowie rady nadzorczej emitenta, wyrazili zgodę na zmianę warunków emisji obligacji polegającą na przyjęciu nowego terminu wykupu ww. obligacji, który przypadnie w dniu 30 września 2013 r. – czytamy w komunikacie.

Lista przeterminowanych zobowiązań dewelopera jest znacznie dłuższa. Gant zalega z wykupem papierów dłużnych z 6 i 26 maja o łącznej wartości nominalnej 11,1 mln zł oraz wypłatą odsetek od papierów GNT0814. Ponadto nie wykupił 19 czerwca obligacji notowanych pod symbolem GNT0613 o wartości nominalnej 21 mln zł plus odsetki. Łącza wartość niespłaconych zobowiązań to blisko 60 mln zł. Kolejna seria papierów dłużnych Ganta notowana na Catalyst zapada 19 sierpnia – GNT0813 o wartości nominalnej 10 mln zł. Ratunkiem dla spółki ma być emisja nowych papierów dłużnych na kwotę 195 mln zł.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Gant Development możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Informacja o przełożeniu terminu tym razem wywołała euforię na kursie spółki. Pod koniec piątkowej sesji akcje dewelopera drożeją o blisko 10 proc. do 1,50 zł za walor. Natomiast na Catalyst papiery GNT0813 potaniały o 4,29 proc. do 91 proc. nominału.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o gant)

 • Inwestorzy wstrzymują oddech przed FOMC, w grze Energa i Lotos

  Obserwowana w ostatnich dniach duża zmienność cen na światowych rynkach finansowych to przejaw nerwowości przed wynikiem środowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Kluczową kwestią jest termin pierwszej po dłuższej przerwie podwyżki stóp procentowych w USA. 

 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Euforia na kursie akcji Ganta, Ipopema pomoże w restrukturyzacji

  Ipopema TFI wyciągnęła pomocną dłoń do giełdowego dewelopera. Fundusz nieodpłatnie przejmie pod zarządzanie GANT FIZ i pomoże w restrukturyzacji. W piątek akcje GANTa rosną w dwucyfrowym tempie. 

 • Rada wierzycieli Ganta ma twardy orzech do zgryzienia

  Ostatnie spotkanie największych wierzycieli GANTa z Michałem Kamińskim i Ireneuszem Radaczyńskim nie dało odpowiedzi na pytania o reprezentację spółki oraz charakteru lipcowej umowy z inwestorem. Rada postanowiła dać sobie czas i wyznaczyła kolejny termin posiedzenia na koniec miesiąca.

 • 4 września wierzyciele Ganta rozstrzygną losy umowy z inwestorem

  Na kolejne posiedzenie rady zaproszenie ma otrzymać obecny prezes GANTa Marcin Kamiński oraz były wiceprezes Ireneusz Radaczyński. Wierzyciele liczą, że wyjaśnienia obu stron pozwolą ustalić faktyczny charakter umowy z inwestorem gotowym wesprzeć proces restrukturyzacji. Podczas wtorkowego posiedzenia dyskutowano też nad opcją zmiany administratora hipoteki obligacji serii F i zastawu serii AW.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR