Gant nie przeprowadził emisji obligacji konsolidacyjnych

Omawiane walory:

Wrocławski deweloper poinformował w komunikacie, że emisja obligacji konsolidacyjnych nie doszła do skutku. Według spółki przyczyną fiaska emisji jest przeciągający się proces decyzyjny u inwestorów instytucjonalnych.

Przypomnijmy, że borykający się ze spłatą obligacji wrocławski Gant wydłużył termin składania zapisów na obligacje serii BF do 2 lipca do godz. 16:00.  Deweloper zamierzał wyemitować 195 tys. obligacji konsolidacyjnych na okaziciela serii BF o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Oprocentowanie papierów miało wynieść WIBOR 3M plus marża w wysokości 650 punktów bazowych rocznie. Planowana emisja obligacji miała być zabezpieczona hipotekami, zastawami rejestrowymi, poręczeniem majątkowym osoby fizycznej oraz oświadczeniami o poddaniu się egzekucji. Środki z emisji według planu miały posłużyć do refinansowania obligacji, kredytu obrotowego oraz finansowanie bieżącej działalności operacyjnej. >> Przeczytaj więcej o planach tej emisji.

We środę okazało się, że emisja konsolidacyjna nie doszła do skutku:

– Zarząd spółki Gant Development SA informuje, iż procesy decyzyjne niektórych inwestorów instytucjonalnych nie zostały zakończone w dniu 2 lipca 2013 r. (dzień ustalony jako formalno-prawny termin, do którego należało składać zapisy na obligacje serii BF) i trwają nadal. (…) Zarząd spółki Gant Development SA w najbliższych dniach podejmie nową uchwałę dotyczącą emisji obligacji na warunkach dotychczas proponowanych, przy czym uwzględniającą nowe terminy oferowania – czytamy w komunikacie. >> Pełna treść jest tutaj.

Deweloper zalega z wykupem papierów dłużnych z 6 i 26 maja o łącznej wartości nominalnej 11,1 mln zł oraz wypłatą odsetek od papierów GNT0814. Ponadto nie wykupił 19 czerwca obligacji notowanych pod symbolem GNT0613 o wartości nominalnej 21 mln zł plus odsetki.

Środowy komunikat Ganta wskazuje, że spółka ciągle liczy na przeprowadzenie emisji konsolidacyjnej. Obligatariusze muszą znowu uzbroić się w cierpliwość oczekując na nowy termin planowanej emisji. Będzie to już trzeci termin i wydaje się, że prawdopodobnie ostatni możliwy. Cierpliwość rynku jest na wyczerpaniu. >> Sprawdź zestawienie obligacji Ganta w serwisie analitycznym w StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o gant)

 • Inwestorzy wstrzymują oddech przed FOMC, w grze Energa i Lotos

  Obserwowana w ostatnich dniach duża zmienność cen na światowych rynkach finansowych to przejaw nerwowości przed wynikiem środowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Kluczową kwestią jest termin pierwszej po dłuższej przerwie podwyżki stóp procentowych w USA. 

 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Euforia na kursie akcji Ganta, Ipopema pomoże w restrukturyzacji

  Ipopema TFI wyciągnęła pomocną dłoń do giełdowego dewelopera. Fundusz nieodpłatnie przejmie pod zarządzanie GANT FIZ i pomoże w restrukturyzacji. W piątek akcje GANTa rosną w dwucyfrowym tempie. 

 • Rada wierzycieli Ganta ma twardy orzech do zgryzienia

  Ostatnie spotkanie największych wierzycieli GANTa z Michałem Kamińskim i Ireneuszem Radaczyńskim nie dało odpowiedzi na pytania o reprezentację spółki oraz charakteru lipcowej umowy z inwestorem. Rada postanowiła dać sobie czas i wyznaczyła kolejny termin posiedzenia na koniec miesiąca.

 • 4 września wierzyciele Ganta rozstrzygną losy umowy z inwestorem

  Na kolejne posiedzenie rady zaproszenie ma otrzymać obecny prezes GANTa Marcin Kamiński oraz były wiceprezes Ireneusz Radaczyński. Wierzyciele liczą, że wyjaśnienia obu stron pozwolą ustalić faktyczny charakter umowy z inwestorem gotowym wesprzeć proces restrukturyzacji. Podczas wtorkowego posiedzenia dyskutowano też nad opcją zmiany administratora hipoteki obligacji serii F i zastawu serii AW.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR