Genomtec jest o krok od debiutu na NewConnect

Omawiane walory:

Spółka zajmująca się technologią medyczną po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł jest na ostatniej prostej przed debiutem. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji Genomtec na rynek NewConnect. Debiut odbędzie się w I kwartale br. i planowany jest na marzec.

genomtec, biotechnolgia, debiut, newconnect, akcje,

Fot. Genomtec

Pod koniec października ubiegłego roku Genomtec w ramach publicznej oferty uplasował wszystkie 730 tys. akcji serii J po cenie maksymalnej 11 zł za sztukę. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami na kwotę powyżej 50 mln zł, czyli kilkukrotnie przewyższającą wartość emisji.

– Jesteśmy na ostatniej prostej przed naszym debiutem. Wprowadzenie akcji Genomtec do obrotu giełdowego jest zwieńczeniem etapu związanego z pozyskaniem finansowania od inwestorów giełdowych. Pozyskane środki w ramach IPO pomogły nam zdynamizować cały proces powstania platformy Genomtec ID. Wyczekiwany przez inwestorów debiut planujemy w marcu, a dokładna data zostanie niebawem ogłoszona – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Pozyskane środki z emisji są przeznaczane na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID, czyli mobilnego systemu diagnostycznego, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT® – bazująca na technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego (LAMP) z wykorzystaniem bezkontaktowego systemu ogrzewania za pomocą fotonów.

– Naszym rewolucyjnym urządzeniem będziemy w stanie zapewnić dostęp do szybkiej i precyzyjnej diagnozy genetycznej i to w miejscu bliskim pacjentowi, np. w przychodni u lekarza rodzinnego. Prace nad Genomtec ID idą zgodnie z planem. Obecnie jesteśmy na etapie industrializacji analizatora we współpracy z naszym zagranicznym partnerem CDMO. Jest to kolejny krok milowy przybliżający nas do komercjalizacji – podsumował Jarosław Oleszczuk, członek zarządu Genomtec.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Urządzenie mieszczące się w jednej dłoni pozwoli na diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test między innymi w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową nawet w 15 minut. Docelowo system Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

Genomtec to również producent testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Spółka zbadała efektywność diagnostyczną swojego najbardziej zaawansowanego produktu – testu dwugenowego (Genomtec SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP CE-IVD Duo Kit. Badania wykazały, że test jest w stanie wykryć wszystkie trzy nowe szczepy SARS-CoV-2 (brytyjski, południowoafrykański oraz brazylijski) z tym samym wysokim poziomem precyzji jak w przypadku pierwotnego szczepu wirusa. Obecnie spółka zakończyła etap badań wewnętrznych nad testem do diagnostyki infekcji SARS-CoV-2 bezpośrednio z próbki śliny. Uzyskane wyniki wskazują, ze jest to test o jednym z najniższych limitów detekcji na świecie, wynoszącym jedynie dwie kpie wirusa w mieszaninie reakcyjnej.

Poza środkami od inwestorów, spółka finansuje swój rozwój wykorzystując granty i dotacje. Do tej pory spółka pozyskała ponad 17 mln zł wsparcia w formie dotacji i grantów od szeregu instytucji w tym NCBiR i PARP.

Genomtec to innowacyjna firma z branży technologii medycznej zajmująca się opracowaniem i komercjalizacją mobilnej platformy wykorzystywanej w molekularnej diagnostyce klinicznej m.in. szeregu chorób zakaźnych, w tym szybkich testów diagnostycznych mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu choroby COVID-19 spowodowanej wirusem SARS-CoV-2.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Genomtec)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR