Genomtec zadebiutuje na NewConnect 17 marca

Omawiane walory:

17 marca, czyli równo za tydzień, na małej giełdzie zadebiutuje Genomtec. Spółka tworzy mobilny system diagnostyczny, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT.

genomtec, debiut, technologie, newconnect, akcje,

Fot. Genomtec

Akcje spółki w systemie notowań ciągłych będą obecne pod nazwą skróconą „GENOMTEC” i oznaczeniem „GMT”

– Przed nami wyczekiwany debiut. Bardzo sprawnie przeprowadziliśmy weryfikację naszej spółki przed Giełdą Papierów Wartościowych. Cieszymy się, że wybrany przez nas model rozwoju z wykorzystaniem giełdy może wejść w kolejny etap, a Genomtec będzie spółką notowaną na rynku publicznym. Celem Genomtec jest zrewolucjonizowanie diagnostyki genetycznej na świecie. Nasz międzynarodowy zespół dysponuje niezbędną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, aby tego dokonać – powiedział prezes Miron Tokarski.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Genomtec ID to mobilny system diagnostyczny, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT – bazująca na technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego (LAMP) z wykorzystaniem bezkontaktowego systemu ogrzewania za pomocą fotonów. Urządzenie mieszczące się w jednej dłoni pozwoli na diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test między innymi w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową nawet w 15 minut. Docelowo system Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

Genomtec to również producent testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Spółka zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad testem trzeciej generacji na obecność COVID-19 i czeka na uruchomienie między ośrodkowego badania klinicznego.

Prezes wskazał też, że spółka nie planuje nowej emisji akcji co najmniej do połowy 2022 roku. Pod koniec października ubiegłego roku Genomtec w ramach publicznej oferty uplasował wszystkie 730 tys. akcji serii J po cenie maksymalnej 11 zł za sztukę. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami na kwotę powyżej 50 mln zł, czyli kilkukrotnie przewyższającą wartość emisji.

Genomtec to spółka technologiczna, która powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Misją Genomteca jest umożliwienie specjalistom, w tym personelowi medycznemu podjęcie szybszych i lepszych decyzji, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie ludzi. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Dzięki dostępowi do najwyższej klasy laboratoriów, doświadczonym diagnostom oraz światowej klasy ekspertom z dziedziny genetyki, świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Genomtec)

 • Genomtec wprowadzi w maju 1. na świecie test do wykrywania SARS-CoV-2 ze śliny

  GENOMTEC zarejestrował i wprowadzi do obrotu, na terenie Unii Europejskiej, test diagnostyczny GENOMTEC SARS-Cov-2 EvaGreen Direct-RT-LAMP CE-IVD Kit (RT-LAMP Direct Kit), który umożliwia przeprowadzenie badania w kierunku identyfikacji zakażenia SARS-CoV-2 ze śliny pacjenta. Test będzie można wykonać w laboratorium Dolmed we Wrocławiu jeszcze w maju.

 • Genomtec dostarczy szybkie testy na SARS-CoV-2 do spółki z grupy Selectour

  GENOMTEC podpisał umowę na dostarczenie próbnej partii 3,5 tys. sztuk testów GENOMTEC SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP CE-IVD Duo Kit oraz usługę wdrażania procedury testowania na obecność SARS-CoV-2 do jednej ze spółek wchodzącej w skład globalnej grupy Selectour (GIE ASHA), która zrzesza przeszło 1 200 niezależnych biur podróży działających na całym świecie, podała spółka. Wartość umowy to około 30 tys. euro.

 • Genomtec jest o krok od debiutu na NewConnect

  Spółka zajmująca się technologią medyczną po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł jest na ostatniej prostej przed debiutem. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji GENOMTEC na rynek NewConnect. Debiut odbędzie się w I kwartale br. i planowany jest na marzec.

 • Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW, planuje debiut na NC w I kwartale

  GENOMTEC złożył dokument informacyjny na GPW, otwierając tym samym formalną procedurę wprowadzenia akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu. Zgodnie z zapowiedziami, GENOMTEC powinien zadebiutować na NewConnect w I kw. bieżącego roku.

 • Innowacyjne i zmierzające na giełdę. Relacja z pierwszego dnia konferencji GPW Innovation Day

  W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds. Tym razem pierwsze dwa dni konferencji online zarezerwowano dla spółek, które dopiero planują debiut na warszawskim parkiecie w najbliższych miesiącach.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR