Giełda zawiesiła 5 spółek kontrolowanych przez rodzinę Patrowiczów

Omawiane walory: , , , ,

Od środy handel akcjami spółek Atlantis, Fon, Investment Friends Capital (IF Capital), Investment Friends i Resbud będzie niemożliwy. Cała piątka została zawieszona za brak raportów rocznych. 

Według komunikatów, notowania spółek będą zawieszone „do końca dnia sesyjnego następującego po dniu, w którym spółka ta przekaże do publicznej wiadomości raport roczny za rok obrotowy 2018”. Wszystkie zawieszone dzisiaj spółki łączą powiązania z rodziną Patrowiczów, Mariuszem i Damianem. Obaj zasłynęli z kontrowersyjnego projektu Novej Giełdy, czyli rynku, który w założeniu miał stanowić alternatywę dla warszawskiej giełdy. Spółka prowadzona przez Mariusza Patrowicza i jego syna to komplementariusz spółki Nova Giełda. Projektem szybko zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego, która w lipcu 2017 roku wpisała Novą Giełdę na listę ostrzeżeń.

W maju giełda zawiesiła handel akcjami już 21 spółek. We wszystkich wypadkach powodem było nieprzekazanie raportów rocznych lub kompletu dokumentów (brakło np. sprawozdań niezależnego biegłego rewidenta). W niechlubnym gronie znalazły się m.in. zagraniczne „spółki widmo” (Peixin, JJ Auto AG czy Fenghua Soletech AG), Awbud, Eko Export, Redan, TXM, a nawet producent gier na platformy mobilne – T-Bull. Ostatnia z wymienionych spółek już zapowiedziała, że 15 maja zaprezentuje kompletny raport za 2018 rok.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT atlantis, fon, ifcapital, ifsa, resbud, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR